ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آپارتمانی آگلونما

تماس بگیرید

مشخصات گل آپارتمانی آگلونما

گل آپارتمانی آگلونما

  • نام علمی : Aglaonema commutatum
  • نام انگلیسی : Chinese Evergreen
  • نام خانواده : Araceae

گل آپارتمانی آگلونما

گیاه آگلونما گیاهی است که زادگاه اصلی آن جنگل‌های گرمسیری آسیا است. گیاه آگلونما بیشتر در شرایطی می‌تواند رشد بکند که تا حد امکان نور غیرمستقیم آفتاب به آن بتابد. گیاه آگلونما برگ‌های زیبایی دارد و ارتفاع آن می‌تواند تا ۲۰ اینچ برسد. آگلونما سبز شرایط نگهداریش آسان است. شما می‌توانید به راحتی آگلونما سبز را از در خانه‌تان پرورش دهید. این گیاه خیلی پرشاخ و برگ نیست و سایز فشرده‌ای دارد. آگلونما سبز و انواع دیگر آگلونما هم می‌توانند در صورت به وجود آمدن مشکل آشکارا آن را در برگ‌های خود نشان دهند. برای همین، این گیاه انتخاب خوبی برای افرادی است که تازه می‌خواهند از گیاه آپارتمانی نگهداری کنند.

نکته ای که شما باید در مورد آگلونما در نظر بگیرید، این است که این گیاه را باید دور از دسترس افراد دیگر و حیوانات خانگی قرار دهید. زیرا این گیاهان هم برای انسان‌ها و هم برای حیوانات سمی هستند.

گل آپارتمانی آگلونما

انواع آگلونما

آگلونما انواع مختلفی دارد و برگ‌های آن رنگ‌های متنوع و زیبایی دارند. ما در این بخش انواع آگلونما معرفی می‌کنیم.

آگلونما لب ماتیکی ( آگلونما بلک )

آگلونما قرمز

آگلونما برفی

آگلونما سفید

آگلونما هندوانه ای

گل آپارتمانی آگلونما

شرایط نگهداری گیاه آگلونما

برای نگهداری کردن از گیاه آگلونما چند عامل اصلی و مهم مثل خاک، نور و آبیاری وجود دارند که شما باید آن‌ها را رعایت کنید.

گل آپارتمانی آگلونما

آبیاری آگلونما

شما باید به گیاه آب دهید که خاک آن کمی مرطوب باشد اما نباید اصلاً خیس باشد. همچنین، نباید صبر کنید که کاملاً خاک آگلونما خشک شود و بعد به آن آب دهید. در فصل‌های بهار و تابستان گیاه آگلونما به آب بیشتری احتیاج دارد و شما باید در دفعات بیشتری به آن آب دهید. اما در زمستان لازم نیست که خیلی به آن آب دهید. در آب دادن به آگلونما حتماً به میزان رطوبت خاک توجه کنید و سعی کنید که نه خیلی زیاد رطوبت داشته باشد و نه خیلی کم.

گل آپارتمانی آگلونما

نور مناسب برای آگلونما 

آگلونما گیاهی است که نسبت‌به جذب نور انعطاف‌پذیر است. موضوع این است که شما می‌توانید آن را در معرض نور زیاد یا نور کم قرار دهید و این گیاه می‌تواند به‌خوبی رشد کند. تنها چیزی که باید آن توجه داشته باشید این است که نباید آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. زیرا نور مستقیم آفتاب می‌تواند برگ‌های این گیاه را بسوزاند. اگر شما گیاه آگلونمایی دارید که برگ‌هایش روشن است بهتر است آن را در کنار پنجره‌ای قرار دهید که نور زیاد غیرمستقیم آفتاب به آن می‌خورد. به این صورت، برگ‌های این گیاه می‌توانند رنگ‌های روشنی داشته باشند و هم این‌که شما مجبور نیستید نگران سوختن برگ‌های آن باشید.

گل آگلونما

خاک مناسب

شما می‌توانید گیاه آگلونمای خود را در یک خاک معمولی بگذارید. علاوه بر خاک، شما می‌توانید این گیاه را هم در یک محفظه آب قرار دهید. در هر صورت گیاه شما می‌تواند رشد کند. شما می‌توانید هم به خاک و آبتان هر ۴ ماه یک‌بار کود دهید تا بتوانید منبع تغذیه خوبی را برای آن فراهم کنید. برای عوض کردن گلدان آگلونما هم نمی‌خواهد عجله کنید. معمولاً ۳ سال طول می‌کشد تا لازم باشد که شما گلدان این گیاه را عوض کنید. هر موقع دیدید که آگلونمای شما برگ‌های خیلی زیادی را تولید کرده و گلدان خیلی شلوغ شده‌است، می‌توانید گلدان را عوض کنید.

گل آگلونما

رطوبت مناسب

این گیاه به دلیل بودن در زادگاهی گرم و مرطوب، به رطوبت نسبتا بالایی نیاز دارد. با استفاده از راه های تامین رطوبت گیاهان ، می‌توانید رطوبت این گیاه را تامین کنید. ایجاد جزیره و قرار دادن یک ظرف آب در کنار آن، می‌تواند برای این گیاه کافی باشد. همچنین بهتر است در تابستان حداقل روزی یک بار غبار پاشی با آب جوشیده‌ی سرد شده بر روی برگ ها صورت بگیرد. جالب است بدانید که علاقه این گیاه به رطوبت، آن را به یک گیاه مناسب در حمام و سرویس بهداشتی تبدیل کرده است.

غبار پاشی با اسپری در تابستان در شاداب تر کردن گیاه موثر است، این عمل را در مقابل آفتاب انجام ندهید. چرا که منجر به ایجاد لکه های سوختگی بر روی برگ های گیاه می‌شود. در صورتی که محیط نگهداری گیاه بیش از حد گرم و خشک باشد، بهتر است برای تامین رطوبت آن از جزیره استفاده کنید.

گل آگلونما

بیشتر بخوانید : گیاهان عالی برای سبز کردن محیط سرویس بهداشتی

گل آگلونما

دما مناسب

دما ایده آل آگلونما 18 الی 25 درجه سانتی گراد است و این گیاه به سرما حساس است و سرمای بیش از اندازه به راحتی موجب مرگ گیاه می‌شود. باید بدانید که قرار گرفتن این گیاه در نزدیکی وسایل سرمایشی و یا گرمایشی هم منجر به از بین رفتن گیاه می‌شود.

گل آگلونما

تعویض گلدان

به طور معمول هر 1 یا 2 سال یکبار، آگلونما نیاز به تعویض گلدان خواهد داشت. اما اگر زودتر از این زمان، ریشه ها از زیر گلدان بیرون زدند و برگ های گیاه با وجود فراهم بودن تمامی شرایط، بی حال بودند، نشان دهنده این است که زمان تعویض گلدان فرارسیده است.

گل آگلونما

هرس کردن آگلونما

اگر دیدید که گیاه آگلونما شما خیلی پر از شاخه و برگ است یا شاخ و برگ‌های آن مرده هستند یا زرد شده‌اند می‌توانید با چیدن گل آگلونما ظاهر گیاهتان را تغییر دهید. برای چیدن گل آگلونما شما تا آنجایی که ممکن است می‌توانید برگ‌ها را از ساقه‌ایبچینید که نزدیک به خاک است تا گیاه بتواند برگ‌های جدیدی را تولید کند.

گل آگلونما

گلدهی گیاه آگلونما

گیاه آگلونما گل می‌دهد، اما گل‌های آن شبیه به گل‌های عادی دیگر نیستند. گل آگلونما وسطش یک میلچه گل بلند و سفید رنگ دارد و از این لحاظ خیلی شبیه گل‌ آنتوریوم است. اگر شما گل آگلونما را دوست دارید و می‌خواهید آن گل باشد، احتیاجی ندارد آن را بچینید. اما برخی از کارشناسان گل و گیاه می‌گویند که رویش گل آگلونما برای گیاه انرژی زیادی را صرف می‌کند و اگر شما گل آن را بچینید گیاه شما می‌تواند برگ‌های بیشتری را تولید کند. با این وجود، انتخاب با شما است. اگر گیاه آگلونما شما گل داده، این به این معنی است که شما در جای مناسبی آن را قرار داده‌اید که میزان زیادی نور را دریافت می‌کند و کلاً شرایط نگهداری آن‌هم بسیار مناسب است. بسته به سلیقه‌تان شما می‌توانید گل‌های آگلونما را نگه دارید و یا آن‌ها را بچینید.

گل آگلونما

روش تکثیر گیاه آگلونما

تکثیر این گیاه در تابستان و به روش های مختلف کاشت بذر آگلونما ، ریشه دار کردن قلمه در آب و خاک، تکثیر آگلونما از طریق برگ و تقسیم ریشه انجام می‌شود. تکثیر به وسیله تقسیم ریشه آسان ترین روش است.

گل آگلونما

قیمت گل آگلونما

قیمت گیاه آگلونما به توجه به اندازه و گونه آن متفاوت است. گیاه آگلونما دارای گونه های مختلف است که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. تمام گونه های مختلف گیاه آگلونما دارای برگ های ابلق می باشند ولی گونه ای از آن ها دارای برگ های باریک، گونه ای دارای برگ های پهن، گونه ای دارای برگ های دراز و گونه ای دارای برگ های کوتاه  هستند. همچنین گیاه آگلونما دارای انواع رنگ های بسیار زیاد و متنوع می باشد. ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند…

 

جهت ثبت سفارش و خرید گیاه آگلونما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گیاه آگلونما

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آپارتمانی آگلونما”