ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آپارتمانی آنتوریوم

تماس بگیرید

مشخصات گل آپارتمانی آنتوریوم

گل آنتوریوم

  • نام علمی : Anthurium scherzerianum
  • نام انگلیسی : Flamingo Flower
  • نام خانواده : Araceae

گل آنتوریوم

گل آپارتمانی آنتوریوم یا آنتریوم گیاهی زیباست که متعلق به نواحی گواتمالا و کاستاریکا می باشد.این گیاه فاقد ساقه اصلی بوده و ارتفاع آن به بیش از 30 تا 40 سانتی متر می رسد. از خصوصیات ظاهری آن می توان گفت که دارای برگ های چرمی پهن، نیزه ای و به رنگ سبز تیره به طول بیش از 18 سانتی متر می باشد. گل های زیبای آن با اسپات قرمز، صورتی، زرد یا سفید در اواخر فصل بهار یا تابستان ظاهر می شوند. از وسط اسپات گل آذین سنبله ای، با سم اسپادیس Spadix بیرون می آید که زرد یا قرمز رنگ است. پرورش این گونه خیلی آسان تر از گونه های دیگر است. دوام و جان سختی گل آنتوریوم زیاد است و حدود 2 تا 3 ماه گل های براق آن دوام می آورد.

گل آنتوریوم

تکثیر و ازدیاد گل آپارتمانی آنتوریوم

این گل زیبا به وسیله پاجوش های کوچکی که در اطراف پایه مادر بیرون می آیند زیاد می شود و این تقسیم بوته در بهار انجام می گیرد. گاهی روی ساقه ها ریشه های نابجا بیرون می آید که از زیر آن را قطع کرده و جداگانه در گلدان می گذارند یا ساقه ها را خرد کرده و قلمه می زنند.

گل آنتوریوم

نکات پرورش گل آپارتمانی آنتوریوم

شاخ و برگ جذاب به علاوه گل های زیبا بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند.

برای تغذیه می توان هر دو هفته یک بار از کود های مایع استفاده نمود.

برگ های مخملی آن در گل آرایی جایگاه ویژه ای دارند.

گل آنتوریوم

خاک مناسب گل آپارتمانی آنتوریوم

خاک مناسب این گلدان آپارتمانی عبارت است از : پیت ماس با کمی ماسه

در ضمن پیشنهاد می شود یک لایه خزه برای مرطوب نگه داشتن ریشه گیاه در ته گلدان قرار دهید.

گل آنتوریوم

رطوبت لازم برای گل آپارتمانی آنتوریوم

آنتوریوم رطوبت محیطی را می پسندد. حرارت 15 تا 20 درجه سانتی گراد بهترین و مناسب ترین درجه حرارت برای گل دادن می باشد. در حرارت 10 تا 25 درجه سانتی گراد ساقه گل ها کوتاه مانده  و در حرارت 10 درجه تعدادی از گل ها باز نمی شود.

گل آنتوریوم

نور لازم برای گل آپارتمانی آنتوریوم

در موقعیتی کاملا روشن و به دور از نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد بهتر است.

گل آنتوریوم

آبیاری مناسب گل آپارتمانی آنتوریوم

زمان گلدهی باید خاک آن مرطوب نگه داشته شود ولی در دیگر مواقع به علت متورم شدن برگ ها از آبیاری زیاد پرهیز کنید. این گیاه به طور کلی به سرما و آب سنگین ( نمک دار ) بسیار حساس است. در زمستان بهتر است حدود 6 تا 8 هفته به گیاه استراحت داد. برای این کار مقدار آبیاری را کم کنید.

گل آنتوریوم

زمان تعویض گلدان گل آپارتمانی آنتوریوم

پس از اتمام گل ها می توانید گلدان این گیاه را تعویض نمایید.

گل آنتوریوم

قیمت گل آنتوریوم

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند…

گل آنتوریوم

جهت ثبت سفارش و خرید گل آپارتمانی آنتوریوم می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل آپارتمانی آنتوریوم

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آپارتمانی آنتوریوم”