ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل بنت قنسول

تماس بگیرید

مشخصات گل بنت قنسول

گل بنت قنسول

  • نام علمی : Euphorbia pulcherrima
  • نام انگلیسی : Poinsettia
  • نام خانوادگی : Euphorbiaceae

گل بنت قنسول

گل بنت قنسول یا بنت القنسول گیاهی است بسیار زیبا که بومی منطقه آمریکای مرکزی و مکزیک می باشد و به رنگ های قرمز و صورتی و زرد یا سفید در گل فروشی ها و بازار گل موجود است. بنت القنسول در نیم کره ی شمالی به عنوان گل مرسوم کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد و نیمه ی دوم سال که روزها کوتاه می شود برگ های آن از حالت سبز رنگ خارج و رنگی می شوند. گاهی افراد به اشتباه فکر می کنند که قسمت های رنگی ، گل های این گیاه هستند اما گل های بنت قنسول خیلی ریز و زرد رنگ بوده و جلب توجه نمی کنند. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گل بنت قنسول مقاله همه چیز درباره ی گل بنت القنسول را مطالعه نمایید.

گل بنت القنسول

روش تکثیر و پرورش گل بنت قنسول

در فصل بهار و تابستان قلمه ای از ساقه نرم و جوان جدا کنید و در بستری از پرلیت و پیت ماس قرار بدید، برای اینکه ریشه زایی بهتر انجام شود می توانید قلمه را در هورمون ریشه زایی فرو ببرید. همچنین می توانید روی گلدان پلاستیک بکشید تا فضا برای ریشه زایی آماده تر باشد. بستر قلمه را مرطوب نگه دارید. قلمه را نیم ساعت در آب یا محیط قرار بدهید تا شیره ی سفید رنگ آن خارج شود.

گل بنت القنسول

نور مناسب گل بنت قنسول

به محیطی روشن اما به دور از نور مستقیم احتیاج دارد. یعنی باید در مکانی نزدیک به پنجره قرار داده شود. اگر گیاه شما از سال قبل باقی مانده و برگ هایش به رنگ سبز است در پاییز باید از غروب آفتاب تا صبح روز بعد در جای تاریکی که چراغی روشن نمی شود قرار بدهید تا برگ ها حالت رنگی پیدا کنند. کمبود نور باعث کمرنگ شدن برگ ها و همچنین ریزش برگ ها به ویژه در قسمت های پایین تر می شود.

گل بنت القنسول

آبیاری مناسب گل بنت قنسول

آبیاری باید به حدی باشد که از زیر گلدان خارج شود و البته خاک زهکش خوبی داشته باشد و گل آلود و غرقابی نشود. خاک تا حدودی مرطوب را می پسندد. پس هر وقت که خاک نیمه مرطوب بود گیاه را آبیاری کنید. آبیاری زیاد باعث زرد شدن برگ ها و ریزش آن ها می شود. خشک ماندن زیاد گیاه هم باعث خشکی برگ ها و در نتیجه ریزش آن ها خواهد شد.

نکته : هیچ وقت آب را روی برگ ها نریزید، آب بدون کلر برای آبیاری گزینه مناسب تری است ( آبی که 24 ساعت در هوای اتاق باشد ).

گل بنت القنسول

دمای مناسب گل بنت قنسول

بهترین دما برای نگهداری 19-21 درجه در روز و 15-16 درجه در شب است. گرمای زیاد عمر گیاه را کم می کند و نباید نزدیک وسایل گرمایشی قرار داده شود.

گل بنت القنسول

خاک مناسب گل بنت قنسول

خاکی با زهکش مناسب مثل ترکیب پیت ماس + پرلیت یا خاک برگ + کوکوپیت + پرلیت .

این گیاه در زمان گلدهی نیازی به کود ندارد و برای تقویت در اتمام زمان گلدهی ماهی یک بار از کود 10-10-10 و یا 20-20-20 البته با نصف غلظت نوشته شده استفاده کنید.

گل بنت القنسول

جهت ثبت سفارش و خرید گل بنت قنسول می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل بنت قنسول

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل بنت قنسول”