ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

کاج مطبق

تماس بگیرید

(1 بررسی مشتری)

مشخصات گیاه کاج مطبق

گیاه کاج مطبق

 • نام علمی : Araucaria heterophylla
 • نام انگلیسی : Norfolk Island Pine
 • نام خانواده : Araucariaceae

کاج مطبق

گیاه کاج مطبق یا آروکاریا متعلق به جزیره نورفولک در استرالیا می باشد. ارتفاع آن حدود 1 الی 2 متر می رسد و از پهنا 80-90 سانتی متر می باشد. گیاهی است همیشه سبز و دارای برگ های سوزنی که به مرور زمان شاخه های قسمت تحتانی و پایین را از دست می دهد. نوعی از آن به نام “ Glauca ” دارای قد کوتاهی است که در گلدان کاشته می شود و شاخه های منظم آن به صورت پنج تایی از ساقه اصلی خارج می شوند و معمولا به عنوان گل آپارتمانی در محیط منزل و سرکار مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید گل آپارتمانی کاج مطبق ، که برگ های سبز خوشرنگ و شاداب آن پر از نشاط است، انرژی را به محیط اطراف و عزیزانتان هدیه دهید. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گیاه کاج مطبق مقاله همه چیز درباره گیاه کاج مطبق را مطالعه نمایید.

کاج مطبق

تکثیر و ازدیاد گیاه کاج مطبق

این گیاه با کاشت بذر و قلمه گیری تکثیر می یابد. قلمه را باید در اواخر فصل تابستان از انتهای ساقه تهیه کرد. به این علت که قلمه های به دست آمده از شاخه های جانبی گیاهانی به شکل خزنده تشکیل می دهد که رشد عمودی نخواهند داشت. بذر آن را باید اواسط فصل بهار و در دمای 10-13 درجه کشت کرد.

کاج مطبق

نکات پرورش گیاه کاج مطبق

شاخ و برگ زیبا بخش زینتی این گیاه را تشکیل می دهند.

ماهی یک بار نیاز دارد با کودهای سولفاته تغذیه شود.

احتیاج به کسیژن زیاد دارد.

اغلب گیاهانی که با کاشت بذر به دست می آیند ضعیف و شاید غیر زیبا می شوند،برای زیبایی بیشتر گیاه شاخه های خشک پایینی را قطع کنید.

کاج مطبق

خاک مناسب گیاه کاج مطبق

مخلوطی از خاک باغچه به همراه خاکبرگ با زهکشی مناسب و خوب.

کاج مطبق

آبیاری کاج مطبق

سطح خاک باید همیشه مرطوب باشد اما نباید گلدان را غرقاب کنید. به این دلیل که آبیاری زیاد موجب ریزش برگ های آن می شود. در روزهای گرم غبار پاشی باعث حفظ طراوت و شادابی گیاه می شود.

کاج مطبق

نور و مکان مناسب کاج مطبق

بهتر است در فصول سرد و کم نور در مکانی پر نور قرار بگیرد اما در فصول گرم، تابش نور مستقیم آفتاب بهتر است در طول صبح و قبل از افزایش دما باشد. زیرا در ساعات اوج گرما تابش نور باعث رنگ پریدگی و سوختگی و خشک شدن برگ های آن می شود.

کاج مطبق

دمای مناسب کاج مطبق

گرما را به شرط آبیاری خوب و مناسب تا 40 درجه سانتی گراد و سرما را تا زیر 12 درجه سانتی گراد تحمل می کند. هوای خیلی گرم باعث زرد و قهوه ای شدن گیاه و هوای خیلی سرد موجب خمیدگی شاخه ها و رنگ پریدگی گیاه می شود و دیگر به رشد خود ادامه نمی دهد.

کاج مطبق

جهت ثبت سفارش و خرید گیاه کاج مطبق می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش کاج مطبق

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

 1. ف.

  فوق العاده زیبا است ولی سوال چگوه میتوان با نازلتریت قیمت یه گلدهاز کاج مصق داشته باشیم لطفا راهنمایی کنید.

  • paria kheyri

   با سلام و احترام
   ممنون میشم با شماره های گلفروشی در تماس باشید تا بهتر راهنماییتون کنم

دیدگاه خود را بنویسید