ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

بامبو 1

تماس بگیرید

مشخصات گیاه بامبو

نام علمی: dracaena sanderiana

نام انگلیسی:dracaena

نام خانوادگی: Commelinaceae

بامبواین  گیاه آپارتمانی  به نام بامبو خوش شانس معروف است(Lucky Bamboo).و میگویند نگهداشتن آن خوش شانسی به همرا دارد . اما باید تعداد آن فرد باشد(سه,پنج و…) در غیر این صورت بدشانسی می آورد. شاید به دلیل همین خرافه است که بامبو در ایران پر فروش شده است.

این گیاه دارای 662 گونه ی مختلف با ضخامت و اندازه های متفاوت است.این گیاه بومی کامرون در قسمت های غربی آفریقا و نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی است.

در ایران مناسب ترین و مساعد ترین قسمت برای رویش گیاه بامو قسمت های شمالی ایران است مانند : علی آباد,قاسم آباد,رودسر.

لازم به ذکر است بامبو هایی که در گل فروشی های تهران و دیگر شهرستان ها برای علاقه مندان به بامبو و مصارف زینتی به فروش می رسد از بامبو های کشت شده در داخل نیستند.بلکه نوعی از بامبواست که به “لاکی بامبو” معروف است.

این گیاه زیبا و انعطاف پذیر برای محیط منزل و محل کارتان میتواند انتخاب خوبی باشد کما اینکه سازگار با تمامی محیط ها است و قدرت ماندگاری بالایی دارد.

لازم به ذکر است که گیاهان دیگری نیز مشابه بامبو وجود دارد اما برخی از آنها از یک خانواده نیستند . بامبوهایی که به خوش یمنی معروف هستند از خانواده Dracaena است . غابا به گیاه کادویی نیز معروف است و اگر  قصد کادو و هدیه دادن نوعی گیاه به عزیانتان را دارید لاکی بامبو بهترین انتخاب است است. که داخل ظرف شیشه ای که پر ماسه و آب قرار دارد.(جهت خواندن مقاله نگهداری بامبو درآب اینجا کلیک کنید.)

نکته : دقت داشته باشید که خوردن برگ و ساقه های بامبو برای حیوانات خانگی مانند سم عمل میکند.

لطفا برای سفارش با گل فروشی رضوان تماس بگیرید

نگهداری بامبو در آب

در این روش نباید تمامی ساقه ی گیاه را در آب قرار داد بلکه 4 یا 5 بند انگشت پایین ساقه را درون آب قرار دهید زیرا اگر تمام ساقه درون آب قرا بگیرد ریشهی گیاه بلند میشود و تمامی سطح ساقه را می پوشاند درواقع زیبایی و شفافی  ساقه پنهان می شود.

نگهداری بامبو در خاک ژله ای

برای نگهداری بامبو درون خاک های ژله ای بهتر است بعد از خرید بامبو از گل فروشی های سطح شهر آن را درون آب قرار دهید تا ریشه کند این امر حدود 2 یا 2 ماه و نیم طول میکشد سپس میتوانید آن را درون خاک های ژله ای که میتوانید از گلفروشی تهیه کنید قرار دهید.

نور برای گیاه بامبو

بطبع گیاهان آپارتمانی نور مستقیم خورشید را نمی پسندند,لیکن این گیاه را با فاصله کمی از پنجره قرار دهید. و از سرمای مستقیم باد کولر و نیز گرمای شومینه و بخاری حفظ شود.

نمونه عکس های بامبو

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بامبو 1”