ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

بونسای

تماس بگیرید

مشخصات گل آپارتمانی بونسای :

گل آپارتمانی بونسای یا بن سای بعنوان یک هنر در سراسر دنیا شناخته می شود و لغتی به زبان ژاپنی است که “بن) “盆) به معنای سینی و “سای)”栽) به معنای کاشت است اما بطور کلی عبارتست از هنر کاشت و پرورش گیاهان به صورت مینیاتوری در گلدانعده ای نیز عقیده دارند استفاده همزمان از هنر باغبانی و طبیعت و تفکر ذن مجموعه واژه بونسای است. این نکته را در نظر داشته باشید هر درختی که در گلدان پرورش یابد بونسای محسوب نمی شود. در این هنر سعی می شود تا نمونه ای از درخت در اندازه کوچک و مینیاتوری ، با حفظ ظاهر مشابه آن در طبیعت به وجود آورد.

با این درختان مینیاتوری زیبا دکوراسیونی خاص و شیک و پر از انرژی در محیط منازل و دفاتر اداری و شرکت خود به وجود بیاورید.گل آپارتمانی بونسای خرید و انتخابی عالی می باشد زیرا هم در فضاهای نورگیر و هم در فضاهای تاریک قابل نگهداری است که در بیشتر گل فروشی ها هم یافت می شود.

انتخاب گیاه مناسب برای بونسای :

درختان همیشه سبز و خزان دار بصورت بونسای زیبایی دوچندانی دارند ، به سادگی نیز پرورش پیدا می کنند که عبارتند از چنار، ممرز، بلوط، افرا

از انواع بونساي‌هاي هميشه سبز سوزني برگ‌ ، فيكوس‌ و سيتروس‌  هستند که جذابيت اين گونه‌ها به سبز بودن آنها در فضای بسته در طول فصول پاييز و زمستان است

همچنین نگهداري از بونسای غير مثمر مثل فيكوس، برگ نو، افرا، راش راحت است.

نکات کلی نگهداری و پرورش بونسای :

پرورش و ازدیاد بونسای :

به سه روش انجام میگیرد :
▪ هرس کردن شاخه و برگ‌ها .
▪ سیم بستن
▪ آویزان کردن شاخه

نور مناسب بونسای :

معمولا بیشتر اوقات سال در خارج از منازل نگهداری میشوند امّا برای مدتی که به داخل منازل منتقل می گردند ، نور دهی آنها را با انعطاف بیشتری می توان انجام داد.

آبیاری مناسب بونسای :

بسته به نوع بونسای انتخاب شده ، شرایط محیط ، نوع خاک ، اندازه گلدان و محل قرار گیری آن می توان آبیاری را بصورت مختلف از دو بار در طول روز تا یکبار در طول هفته تغییر داد و عموماً باید سطح خاک آن به عمق 1 اینچ قبل از هر آبیاری بطور کامل خشک باشد .

خاک مناسب  بونسای :

در گلدان‌ بونساي بافت خاك با گلدان‌های دیگر تفاوت دارد. زهكشي و توانايي نگهداري آب برای خاک این گیاه بايد زياد باشد. با توجه به گونه مورد نظر، مي‌توان مخلوطی از خاك برگ (هوموس) الك شده، رس و شن استفاده کرد.

تعویض گلدان بونسای :

راز داشتن یک بونسای خوب و سالم محافظت کافی از ریشه های آن است که این مورد نیاز به تعویض منظم گلدان دارد . برای اینکار باید ریشه های دارای رشد اضافی را هرس کرد و گیاه را به خاک و ظروف جدید منتقل کرد . برای خارج کردن درخت از گلدان نباید آنرا کشید فقط کافیست با کمک ابزارهای باغبانی مانند چنگال ریشه ها را از خاک خارج کرد و تکاند و سپس آنها را به گلدان مشابهی منتقل سازید . خاک اطراف ریشه ها را می توان با فشار ملائم آب نیز تمیز کنید . برای بونسای كهنسال، گلدان‌ عميق‌تر مناسب‌تر است، توجه داشته باشید که تناسب رنگ گلدان با رنگ برگ‌ها يا ساقه در زيبايي گياه بونسای تاثير زیادی دارد.

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر انواع بونسای :

 تصویر شماره یک : بونسای کاج ژاپنی

تصویر شماره دو : بونسای فیکوس بنجامین

تصویر شماره سه :  بونسای گل کاغذی

تصویر شماره چهار : بونسای کاج مطبق

تصویر شماره پنج : بونسای شفلرا

تصویر شماره شش : بونسای جنسینگ فیکوس

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بونسای”