ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گیاه بونسای

تماس بگیرید

مشخصات گیاه بونسای

گیاه بونسای

  • نام علمی : Sansevieria trifasciata
  • نام انگلیسی : Liliaceae
  • نام خانواده : Sansevieria

بونسای

گل آپارتمانی بونسای یا بن سای به عنوان یک هنر در سراسر دنیا شناخته می شود و لغتی به زبان ژاپنی است که ” بن ) “盆) به معنای سینی و ” سای ) “栽) به معنای کاشت است. اما به طور کلی عبارتست از هنر کاشت و پرورش گیاهان به صورت مینیاتوری در گلدان. عده ای نیز عقیده دارند استفاده همزمان از هنر باغبانی و طبیعت و تفکر ذن مجموعه واژه بونسای است. این نکته را در نظر داشته باشید هر درختی که در گلدان پرورش یابد بونسای محسوب نمی شود. در این هنر سعی می شود تا نمونه ای از درخت در اندازه کوچک و مینیاتوری ، با حفظ ظاهر مشابه آن در طبیعت به وجود آورد.

با این درختان مینیاتوری زیبا دکوراسیونی خاص و شیک و پر از انرژی در محیط منازل و دفاتر اداری و شرکت خود به وجود بیاورید. گل آپارتمانی بونسای خرید و انتخابی عالی می باشد. زیرا هم در فضاهای نورگیر و هم در فضاهای تاریک قابل نگهداری است که در بیشتر گل فروشی ها هم یافت می شود.

بونسای

تکثیر و ازدیاد گیاه گیاه بونسای

به سه روش انجام می گیرد :

هرس کردن شاخه و برگ ها

سیم بستن

آویزان کردن شاخه

گیاه بونسای

انتخاب گیاه مناسب برای بونسای

درختان همیشه سبز و خزان دار به صورت بونسای زیبایی دوچندانی دارند، به سادگی نیز پرورش پیدا می کنند که عبارتند از چنار ، ممرز ، بلوط و افرا

از انواع بونسای های هميشه سبز سوزنی برگ‌ ، فيكوس‌ و سيتروس‌ هستند که جذابيت اين گونه‌ها به سبز بودن آن ها در فضای بسته در طول فصول پاييز و زمستان است.

نگهداری از بونسای غير مثمر مثل فيكوس ، برگ نو ، افرا ، راش راحت است.

بونسای

خاک مناسب گیاه بونسای

در گلدان‌ بونسای بافت خاک با گلدان های دیگر تفاوت دارد. زهكشی و توانايی نگهداری آب برای خاک این گیاه بايد زياد باشد. با توجه به گونه مورد نظر، می توان مخلوطی از خاک برگ  ( هوموس ) الک شده، رس و شن استفاده کرد.

گیاه بونسای

نور مناسب بونسای

معمولا بیشتر اوقات سال در خارج از منازل نگهداری می شوند امّا برای مدتی که به داخل منازل منتقل می گردند، نوردهی آن ها را با انعطاف بیشتری می توان انجام داد.

بونسای

آبیاری بونسای

بسته به نوع بونسای انتخاب شده، شرایط محیط ، نوع خاک ، اندازه گلدان و محل قرار گیری آن می توان آبیاری را به صورت مختلف از دو بار در طول روز تا یک بار در طول هفته تغییر داد و عموماً باید سطح خاک آن به عمق 1 اینچ قبل از هر آبیاری به طور کامل خشک باشد.

گیاه بونسای

تعویض گلدان بونسای

راز داشتن یک بونسای خوب و سالم محافظت کافی از ریشه های آن است که این مورد نیاز به تعویض منظم گلدان دارد. برای اینکار باید ریشه های دارای رشد اضافی را هرس کرد و گیاه را به خاک و ظروف جدید منتقل کرد. برای خارج کردن درخت از گلدان نباید آن را کشید فقط کافیست با کمک ابزارهای باغبانی مانند چنگال ریشه ها را از خاک خارج کرد و تکاند و سپس آن ها را به گلدان مشابهی منتقل سازید. خاک اطراف ریشه ها را می توان با فشار ملائم آب نیز تمیز کنید. برای بونسای كهنسال ، گلدان‌ عميق‌تر مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که تناسب رنگ گلدان با رنگ برگ‌ها يا ساقه در زيبايي گياه بونسای تاثير زیادی دارد.

 

سانسوریا

جهت ثبت سفارش و خرید گیاه بونسای می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نمونه تصاویر انواع بونسای

تصویر شماره یک : بونسای کاج ژاپنی

گیاه بونسای

گیاه بونسای

گیاه بونسای

تصویر شماره دو : بونسای فیکوس بنجامین

 

گیاه بونسای

گیاه بونسای

تصویر شماره سه :  بونسای گل کاغذی

گیاه بونسای

گیاه بونسای

گیاه بونسای

تصویر شماره چهار : بونسای کاج مطبق

گیاه بونسای

گیاه بونسای

تصویر شماره پنج : بونسای شفلرا

گیاه بونسای

گیاه بونسای

گیاه بونسای

تصویر شماره شش : بونسای جنسینگ فیکوس

گیاه بونسای

نکات مورد توجه جهت سفارش گیاه گیاه بونسای

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گیاه بونسای”