ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل کاغذی

تماس بگیرید

مشخصات گل کاغذی

نام علمی :Bougainvillea glabra

نام انگلیسی : Bougainvillea

نام خانواده : Nyctaginaceae

گیاهی است بومی برزیلی, که دارای گونه های مختلف می باشد. بهترین گونه این جنس که به صورت گلدانی در آپارتمان ها استفاده می شود همین گونه فوق الذکر است. ارتفاع این گیاه در گلدان حداکثر در حدود 2 تا 3/5 متر است. این گونه کولتیواری دارد که حتی موقعی که کوچک است به گل می رود. برگ ها سبز نسبتا روشن و تخم مرغی شکل می باشند. گل آذین آن پانیکول که به صورت جانبی و انتهایی ظاهر می شوند. هر پانیکول دارای سه گل بوده در حدود 15 تا 25 سانتی متر طول دارد.ای گیاه دارا ی براکته های رنگین زیبا است. رنگ براکته ها صورتی ارغوانی,قرمز و سفید می باشد. این براکته ها اطراف گل های کرم رنگ را احاطه نموده اند.این گیاه احتیاج به هرس دارد.معمولا در اواسط زمستان باید 1/3 شاخه ها را کوتاه نمود و شاخه های ضعیف را به کلی باید حذف کرد در تابستان میتوان این گیاه را در هوای آزاد و کاملا آفتابی قرار داد.


لطفا برای سفارش با گل فروشی رضوان تماس بگیرید


روش تکثیر گل کاغذی

این گیاه با قلمه زنی و پیوند تکثیر می یابد. زمان پیوند در بهار می باشد. برای تهیه قلمه از ساقه های یک ساله استفاده می شود که پس از قرار دادن در پودر ریشه زایی آنها را می کارند.

پرورش گل کاغذی

براکته های رنگین بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند, هر دو هفته یک بار از اواسط زمستان تا اواخر بهار به تغذیه با کود کامل دارد,شاخه های دارای خار می باشند , نیاز به مراقبت زیادی ندارد, بهتر است برای جلوگیری از آشفتگی از قیم استفاده شود.

کود

2 گرم در لیتر هر هفته از فروردین تا مهر ماه

نوع خاک

خاک خنثی را می پسندد و باید مخلوطی از خاک برگ تورب(پیت ماس)و ماسه به نسبت مساوی

فصل گل

گل ها جنبه زینتی ندارد

آبیاری

خاک مرطوب

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل کاغذی

عکس شماره 1

عکس شماره2

عکس شماره 3

عکس شماره

4

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل کاغذی”