ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل زنبق

تماس بگیرید

مشخصات گل زنبق

نام علمی :Iris xiphium

نام انگلیسی : Iris 

نام خانواده : Iridaceae

گل زنبق دارای 300 گونه است که بعضی از آنها دارای پیاز (Bulb) و برخی ریزوم دار (Rhizome) هستند و فقط دوگونه زیر که دارای ساقه کوتاه و گل های زیبایی هستند جهت تزیین آپارتمان استفاده میشوند.

1-reticulata :  این گونه بومی قفقاز و شمال غرب ایران می باشد ارتفاع آن از 20 سانتی متر تجاوز نمیکند.برگ ها دراز و کشیده که معمولا طول آنها از ساقه گل دهنده کمی بیشتر است.گل ها معطر,که در اسفند ماه به طور منفرد در انتهای ساقه ظاهر می شوند.

رنگ گل ها آبی آسمانی با لکه های زرد نارنجی و خطوط سفید در پوشش خارجی (کاسبرگ ها)می باشند. از تلافی این گونه با گونه های مجاور,کولتیوار های زیادی به دست آورده اند.یکی از آنها به نام clairette که دارای قد کوتا و گل های زیبا و دل فریب است.

2-dandfordiae : این گونه بومی شرقی ترکیه است.ساقه آن کوتاه و کلفت که بیش از چند سانتی متر از خاک خارج نمیشود. گل ها منفرد,به قطر 5 سانتی متر,که در دی ماه یا بهمن ماه در انتهای ساقه گل دهنده ظاهر می شوند. گل ها زرد رنگ با نقاط نارنجی روی پوشش خارجی (کاسبرگ ها) می باشند.این دو گونه را میتوان در گلدان کاشت. گلدان باید خوب زه کشی شده باشد. برای این کار پیاز هارا در پایین در داخل گلدان میکارند و در محلی تاریک در حرارت 12 درجه سانتی گراد قرار می دهند.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره گل زنبق

روش تکثیر گل زنبق

این گیاه با کاشت پیاز و بذر و نیز تقسیم بوته تکثیر می یابد. در بعضی از زنبق ها که دارای ریزوم می باشند,هنگامی که گلدهی پایان می یابد,با تقسیم ریزوم ها و کاشت آنها شاهد شاهد شکوفای گل هل در همان سال خواهید بود. در زنبق های پیازی میتوان پیاز را در پاییز کاشت تا گل ها در بهار شکوفه بزنند.

پرورش گل زنبق

گل های زیبای زنبق بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند,به عنوان گل بریده مصرف زیادی دارد,در فضای سبز بیشتر از انواع ریزوم دار استفاده میشود,نسبت به سرما مقاومت خوبی دارد.

ازدیاد

در انواع پیاز دار توسط کاشت بذر در پاییز (پیاز های حاصل پس از سه سال گل می کنند.) همچنین توسط جدا کردن پیازچه ها که باید آنها را در مهر و آبان کاشت تا به اندازه کافی بزرگ شوند و سال آینده بتوان از آن ها استفاده کرد.

در انواع ریزوم دار توسط تقسیم ریزوم هر 5 یا 6 سال یک بار در پاییز.

کود

1گرم در لیتر هر دوهفته یک بار پس از گل دهی تا خشک شدن برگ ها.

نوع خاک

مخلوطی از خاک باغچه,خاک برگ,ماسه و کود کاملا پوسیده بهنسبت مساوی و کمی آهک.

فصل گل

اواسط بهار تا اواخر آن

آبیاری

خاک خشک تا مرطوب

قیمت گل زنبق

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن برای مشاهده قیمت می تواند به بخش ها دسته گل و تاج گل مراجعه نماید.

نمونه تصاویر گل زنبق

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره4

شما می توانید جهت خرید دسته گل های زنبق و یا سبد گل و تاج گل بر روی لینک زیر کلید نمایید.

گل زنبق

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل زنبق”

دسته: