ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل زنبق

تماس بگیرید

مشخصات گل زنبق

گل زنبق

  • نام علمی : Iris xiphium
  • نام انگلیسی : Iris
  • نام خانواده : Iridaceae

زنبق

گل زنبق دارای 300 گونه است که بعضی از آن ها دارای پیاز ( Bulb ) و برخی ریزوم دار ( Rhizome ) هستند و فقط دو گونه زیر که دارای ساقه کوتاه و گل های زیبایی هستند جهت تزیین آپارتمان استفاده می شوند.

1 – reticulata : این گونه بومی قفقاز و شمال غرب ایران می باشد ارتفاع آن از 20 سانتی متر تجاوز نمی کند. برگ ها دراز و کشیده که معمولا طول آن ها از ساقه گل دهنده کمی بیشتر است. گل ها معطر که در اسفند ماه به طور منفرد در انتهای ساقه ظاهر می شوند. رنگ گل ها آبی آسمانی با لکه های زرد نارنجی و خطوط سفید در پوشش خارجی ( کاسبرگ ها ) می باشند. از تلافی این گونه با گونه های مجاور ، کولتیوار های زیادی به دست آورده اند. یکی از آن ها به نام clairette که دارای قد کوتا و گل های زیبا و دل فریب است.

2 – dandfordiae : این گونه بومی شرقی ترکیه است. ساقه آن کوتاه و کلفت که بیش از چند سانتی متر از خاک خارج نمی شود. گل ها منفرد به قطر 5 سانتی متر که در دی ماه یا بهمن ماه در انتهای ساقه گل دهنده ظاهر می شوند. گل ها زرد رنگ با نقاط نارنجی روی پوشش خارجی ( کاسبرگ ها ) می باشند. این دو گونه را می توان در گلدان کاشت. گلدان باید خوب زهکشی شده باشد. برای این کار پیازها را در پایین در داخل گلدان می کارند و در محلی تاریک در حرارت 12 درجه سانتی گراد قرار می دهند.

زنبق

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره گل زنبق

زنبق

روش تکثیر گل زنبق

این گیاه با کاشت پیاز و بذر و نیز تقسیم بوته تکثیر می یابد. در بعضی از زنبق ها که دارای ریزوم می باشند هنگامی که گلدهی پایان می یابد با تقسیم ریزوم ها و کاشت آن ها شاهد شکوفایی گل ها در همان سال خواهید بود. در زنبق های پیازی می توان پیاز را در پاییز کاشت تا گل ها در بهار شکوفه بزنند.

زنبق

پرورش گل زنبق

گل های زیبای زنبق بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند. به عنوان گل شاخه بریده مصرف زیادی دارد. در فضای سبز بیشتر از انواع ریزوم دار استفاده می شود. نسبت به سرما مقاومت خوبی دارد.

زنبق

ازدیاد

در انواع پیاز دار توسط کاشت بذر در پاییز ( پیاز های حاصل پس از سه سال گل می کنند. ) همچنین توسط جدا کردن پیازچه ها که باید آن ها را در مهر و آبان کاشت تا به اندازه کافی بزرگ شوند و سال آینده بتوان از آن ها استفاده کرد. در انواع ریزوم دار توسط تقسیم ریزوم هر 5 یا 6 سال یک بار در پاییز.

زنبق

کود دهی

بعد از مشاهده اولین غنچه گیاه می توانید کوددهی را آغاز کنید. به این صورت که هر دو هفته یکبار با کود npk (مثلا ۳۰-۵-۱۵ ) تغذیه کنید. کوددهی را تا پایان دوره گلدهی متوقف نکنید.

زنبق

نوع خاک

مخلوط خاک باغچه، شن و ماسه به همراه ورمی کمپوست یا کود حیوانی خاک مناسبی برای کاشت زنبق است. برای بهتر شدن زهکشی خاک مس توانید مقداری کوکوپیت و پیت ماس هم اضافه کنید.

زنبق

فصل گلدهی

اواسط بهار تا اواخر آن

زنبق

آبیاری

بهتر است خاک زنبق را مرطوب نگه دارید. البته نه این که خاک همیشه خیس و غرقاب باشد. در کل زنبق نیاز آبی متوسط دارد و در دوره گلدهی ۲-۳ بار آبیاری در هفته کافی است.

زنبق

قیمت گل زنبق

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی انواع دسته گل ، تاج گل ، سبد گل رومیزی و یا سبد گل و … سفارش دهید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل زنبق می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل زنبق

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل زنبق”

دسته: