ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آنتوریوم مینیاتوری

تماس بگیرید

معرفی گل آنتوریوم مینیاتوری

گل آنتوریوم مینیاتوری

  • نام علمی : ANTHURIUM SCHERZERIANUM
  • خانواده : شپیوری ها ( آراسه )
  • زادگاه : مناطق مرطوب گرمسیری جنگلی کوهستانی مرکز و جنوب آمریکا

گل آنتوریوم مینیاتوری

گیاهی با برگ های پهن و قلبی شکل که اگر آنتوریم به گل ننشیند هم زیبایی آن چشم نواز هست. این گیاه به علت داشتن گل هایی با رنگ های ( صورتی، زرد، سفید و قرمز ) مختلف طرفداران زیادی به خود جلب کرده است. گل ها حدود 2 الی 3 ماه روی گیاه ماندگاری دارند.

آنتوریوم مینیاتوری

نکته : آنتوریوم به سرما، آب سنگین و نمک دار حساس می باشد و حتما در زمستان باید 6 الی 8 هفته به گیاه استراحت داد.

آنتوریوم مینیاتوری

نیازها و نگهداری آنتوریوم

به طور خلاصه باید گفت که این گیاه به نور غیر مستقیم، دمای معمول اتاق، آبیاری متوسط و خاک با زهکشی خوب نیاز دارد تا رشد خوبی داشته باشد. پس اگر نور کافی ندارید سمت این گیاه نروید. ولی در ادامه به بررسی کامل تمامی نیازها می پردازیم.

آنتوریوم مینیاتوری

نور مناسب

این گیاه به نور متوسط و فیلتر شده پشت پنجره برای رشد و گلدهی نیاز دارد. نور مستقیم و زیاد باعث سوختگی در برگ ها و به مرور از بین رفتن گیاه شما خواهد شد. نه نور زیاد و نه نور کم برای رشد آن مناسب نیست.

آنتوریوم مینیاتوری

دمای محل نگهدای آنتوریوم

آنتوریوم گیاهی هست که در دمای معمول اتاق ( 21 درجه سانتی گراد ) به خوبی رشد می کند ولی به هیچ وجه اجازه ندهید که دمای محل نگهداری از 16 درجه کمتر شود، البته حداقل دما را زمانی باید به گیاه بدهید که می خواهید گیاه به گل بنشیند. پس 6 هفته قبل از شروع گلدهی ( فصل بهار ) گیاه را در دمای 16 درجه قرار دهید. این گیاه به محل گرم و خشک بسیار حساس هست و اگر در بهار و تابستان دمای محل نگهداری خیلی گرم و خشک شود موجب توقف رشد خواهد شد.

آنتوریوم مینیاتوری

میزان آبیاری

این گیاه به آبیاری متوسط نیاز دارد. پس حتما اجازه دهید که خاک گلدان تا عمق 3 الی 4 سانتی متری خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید، میزان آبیاری را در زمستان کاهش دهید. البته در زمان استراحت و خواب گیاه سعی کنید آبیاری تا حد امکان کاهش پیدا کند.

آنتوریوم مینیاتوری

میزان رطوبت مورد نیاز

برای رشد خوب و گلدهی به رطوبت خوبی در بهار و تابستان نیاز دارد پس یعی کنید هر روز ( به غیر از ظهرها ) گیاه را غبارپاشی کنید، البته می توانید از حالت جزیره یا سنگریزه در زیر گلدان رطوبت دائمی برای آن فراهم کنید ولی اجازه ندهید که ته گلدان با آب تماس داشته باشد.

گل آنتوریوم مینیاتوری

خاک مناسب

تمامی گیاهان آپارتمانی به خاک سبک با زهکشی بالا نیاز دارند چون نداشتن زهکشی موجب پوسیدگی ریشه و زرد شدن برگ ها خواهد شد ولی برای این گیاه هم شما می توانید از ترکیب از خاک برگ + ماسه + کمی خاک باغچه استفاده کنید و یا از ترکیب کوکوپیت + پرلیت + پیت ماس استفاده کنید. حتما از سنگ ریزه در ته گلدان برای بالا بردن زهکشی استفاده کنید.

آنتوریوم مینیاتوری

کوددهی و تغذیه آنتوریوم

هر گیاه که در خانه نگهداری می کنید نیاز به تغذیه دارد. پس سعی کنید با استفاده از کودهای کامل و یا کود بنفشه آفریقایی ( آشنایی با نگهداری گل بنفشه آفریقایی ) هر دو هفته یک بار گیاه را تغذیه کنید تا کمبود مواد مغذی در خاک را از طریق کود دریافت کند.

گل آنتوریوم مینیاتوری

زمان مناسب تعویض گلدان آنتوریوم

توجه داشته باشید که هیچ وقت زمانی که گیاه دارای گل است تعویض گلدان را انجام ندهید. زمان مناسب برای تعویض گلدان ، زمانی است که ریشه های گیاه از زیر گلدان خارج شوند و گیاه گل های خود را ریخته باشد با احتیاط گیاه را از گلدان خارج کنید و در گلدانی با تفاوت یک سایز بکارید.

آنتوریوم مینیاتوری

تمیز نمودن برگ ها

به هیچ وجه از مواد شیمیایی برای تمیز کردن برگ ها استفاده نکنید. چون موجب از بین رفتن گیاه شما خواهد شد. پس با استفاده از یک پارچه یا اسفنج مرطوب برگ های گیاه را تمیز کنید.

گل آنتوریوم مینیاتوری

ایجاد شرایط گلدهی آنتوریوم مینیاتوری

اولین نکته برای گلدهی این گیاه این است که اجازه ندید که پاجوش ها بزرگ شوند. پس هر زمان که دیدید گیاه پاجوش می زند آن ها را از گیاه مادری جدا کنید و شرایط نگهداری ایده آل را برایش فراهم کنید. اگر می خواهید که زمان گلدهی طولانی شود، سه گرم کود آهن را با یک قرص ال دی ترکیب کنید و در یک لیتر آب حل کنید و ماهی یک بار به گیاه دهید.

آنتوریوم مینیاتوری

نحوه تکثیر آنتوریوم

شما می توانید با استفاده از سه روش قلمه زدن ، بذر ، پاجوش و تقسیم ریشه این گیاه زیبا رو تکثیر کنید. راحت ترین روش پاجوش و تقسیم ریشه هست. برای اینکار پاجوش ها رو از گیاه مادری جدا کنید ( بدون اینکه به گیاه مادری آسیبی برسد ) و در گلدان جدید با خاک سبک بکارید.

آنتوریوم مینیاتوری

تکثیر به روش تقسیم ریشه

گیاه رو از گلدان خارج کنید و توده های ریشه رو به آرامی از هم جدا کنید ( توجه داشته باشید که ریشه ها آسیب نبیند ) سپس آن ها را در گلدانی با قطر دهانه ۱۳ – ۱۱ سانتی متر، حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت، بکارید. مراقب باشید گیاهچه به زیر خاک فرو نرود و کمی بالاتر از سطح خاک قرار بگیرد. دمای محیط را روی ۲۴ درجه سانتی گراد تنظیم کرده و رطوبت را بالا نگه دارید. برای این منظور یا مرتب مه پاشی کنید و یا گلدان یا کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید.

برای استفاده از روش قلمه زدن با استفاده از چاقوی تیز شاخه های جوان و سالم را انتخاب کنید و برش بزنید و سپس قلمه را در داخل خاک قرار دهید تا ریشه بزنه در مدت ریشه دهی حتما رطوبت مورد نیاز رو براش فراهم کنید.

آنتوریوم مینیاتوری

بیماری ها و آفات آنتوریوم

در این قسمت بخشی از مشکلات و بیماری های عمده این گیاه رو مورد بررسی قرار می دهیم.

گل آنتوریوم مینیاتوری

علت گل ندادن آنتوریوم

این مشکل به به علت فراهم نبودن شرایط ایده آل رشد می باشد، اولین علت نبود نور کافی برای رشد گیاه است. پس حتما گیاه را به محلی با نور زیاد منتقل کنید. اگر گیاه را زیاد آبیاری کنید مخصوصا در زمستان، گلدهی متوقف خواهد شد. اگر همه شرایط وجود دارد و برگ های پر پشت دارید گیاه شما از کمبود مواد مغذی رنج می برد حتما با کودهای کامل و کودهای مخصوص گیاهان گلدار تغذیه کنید.

آنتوریوم مینیاتوری

ریز شدن برگ ها جدید

یکی دیگر از نشانه های کمبود مواد مغذی و فقیر بودن خاک گلدان ریز بودن برگ های جدید است. حتما گیاه رو تغذیه کنید.

آنتوریوم مینیاتوری

زرد شدن برگ ها آنتوریوم

اگر این اتفاق در زمستان افتاد بیشتر به خاطر سردی هوا می باشد. حتما گلدان را به محلی با دمای بالا منتقل کنید. اگر برگ گیاه شما پیچیده می شود هم دلیل آن سرما می باشد. ولی از دیگر دلایل زرد شدن برگ ها آبیاری زیاد می باشد پس حتما بین دو آبیاری خاک گلدان خشک شود. اگر ریزش برگ به همراه نازک بودن برگ ها باشد نشانه کم بودن آبیاری است حتما گیاه را آبیاری کنید و فاصله آبیاری را کمتر کنید.

آنتوریوم مینیاتوری

سیاه شدن برگ ها

از دیگر نشانه های سردی محل نگهداری سیاه شدن برگ ها می باشد و حتما باید گلدان را از کنار پنجره به محلی با دمای بالا منتقل کنید. ولی اگر این سیاه شدن مربوط به لبه برگ ها باشد نشانه کمبود مواد مغذی و کلسیم و همچنین کمبود رطوبت می باشد. پس گیاه را با مواد مغذی تغذیه کنید ولی لکه های سیاه را در وسط گل مشاهده کردید به خاطر قارچ آنتراکنوز می باشد و باید با بنومیل سم پاشی کنید.

گل آنتوریوم مینیاتوری

رنگ پریدیگی برگ ها

یکی از نشانه های هوای گرم و خشک محل نگهداری رنگ پریدگی و از دست دادن براقی برگ ها هست که حتما با غبارپاشی و یا حالت جزیره ای رطوبت گیاه رو تامین کنید و اگر برگ ها شکافدار هستند این مشکل نشانه آسیب فیزیکی به گیاه هست و گیاه در جایی که تررد زیادی است قرار گرفته

آنتوریوم مینیاتوری

آفات و بیماری های آنتوریوم

اگر زخم های سفید پنبه ای شکل در برگ ها مشاهده کردید نشانه وجود حشره و آفت می باشد. پس با استفاده از پنبه آغشته به سم و یا حشره کش نفوذی روی زخم ها بزنید و یا گیاه را سم پاشی کنید. اگر حشرات ریز مانند پشه در اطراف گیاه در حال پرواز بودند حتما هر هفته گیاه را سم پاشی کنید.

گل آنتوریوم مینیاتوری

وجود لکه های قهوه ای روی برگ

وجود لکه قهوه ای روی برگ ها نشانه حمله قارچ به گیاه شما می باشد پس گیاه را با استفاده از قارچ کش ها سمپاشی کنید و اگر شدت قهوه ای شدن زیاد باشد حتما برگ را از گیاه جدا کنید. یکی دیگر از بیماری های رایج و آفت های این گیاه حمله کنه قرمز هست که باعث ایجاد تار عنکبوت روی برگ ها می شود ابتدا سطح برگ ها را با استفاده اسفنج یا دستمال مرطوب برگ ها را تمیز کنید این کار باعث کاهش آفت می شود.

گل آنتوریوم مینیاتوری

قیمت گل آنتوریوم مینیاتوری

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی انواع دسته گل ، تاج گل ، سبد گل رومیزی و یا سبد گل و … سفارش دهید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل آنتوریوم مینیاتوری می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل آنتوریوم مینیاتوری

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آنتوریوم مینیاتوری”

دسته: