ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل فیتونیا

تماس بگیرید

مشخصات گل فیتونیا

گل فیتونیا

  • نام علمی : Fittonia
  • نام انگلیسی : Fittonia
  • نام خانواده : Acanthaceae

گل فیتونیا

گیاه فیتونیا دارای دو گونه است که نوعی از گیاهان خزنده چندساله با برگ های زینتی و زیبا محسوب می شود. نوعی از آن که به عنوان گل آپارتمانی استفاده می شود F.verschaffeltii  نام دارد که متعلق به آمریکای جنوبی و بومی کشور پرو است. برگ های زیبای آن به شکل تخم مرغی یا قلبی و به طول 12 سانتی متر به رنگ سبز با رگبرگ های مشخصی که اغلب سفید – ارغوانی می باشند و این رگبرگ ها حالتی مشبک به برگ ها داده است و به همین دلیل برخی به آن گل پوست ماری هم می گویند. گل های این گیاه به اندازه برگ ها زیبا و جالب نیستند و به رنگ زرد می باشند که باید آن ها را از گیاه قطع نمود. نگهداری از آن در منزل یا محیط کار بسیار آسان است و برای کاشت داخل تراریوم یا باغ شیشه ای کاملا مناسب می باشد. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گل گل فیتونیا مقاله همه چیز درباره ی گل فیتونیا را مطالعه نمایید.

گیاه فیتونیا

روش تکثیر و ازدیاد گل فیتونیا

این گیاه با تقسیم بوته ، قلمه گیری و خوابانیدن شاخه تکثیر پیدا می کند. برای قلمه گیری می توانید از اواسط بهار تا اوایل تابستان اقدام کنید. در دمای 15 الی 18 درجه سانتی گراد نگهداری شود. روی آن ها را با کیسه پلاستیکی شفافی بپوشانید. پس از یک ماه مشاهده می کنید که قلمه ها ریشه دار شده اند.

گیاه فیتونیا

نکات پرورشی گل فیتونیا

شاخ و برگ زیبا بخش های زینتی این گیاه را تشکیل می دهند.

ماهی یک بار به گیاه کود کامل بدهید.

بهتر است آبیاری آن با آب ولرم انجام شود.

رنگ برگ های آن در فصول مختلف تغییر می کند.

برای رشد بهتر بوته در صورت مشاهده گل آن ها را قطع و از گیاه جدا کنید.

گیاه فیتونیا

خاک مناسب گل فیتونیا

مخلوطی از خاک جنگلی یا لومی ( مخلوطی از خاک رس ، شن با ترکیب مواد آلی موجود در دهانه روخانه ها )، خاک برگ ( بقایای گیاه و برگ هایی که در فصل پاییز جمع آوری می شوند ) و ماسه برای قابل نفوذ بودن.

گیاه فیتونیا

آبیاری گل فیتونیا

گیاه به خاک مرطوب نیاز دارد. نباید در خاک خشک بماند. اما نیازی نیست در هر بار آبیاری به آن آب زیاد داد.

گیاه فیتونیا

نور و مکان مناسب گل فیتونیا

به نور متوسط نیازمند است. جایی که بیشتر سایه داشته باشد را دوست دارد. در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد چون به برگ ها آسیب می رسد.

گیاه فیتونیا

دمای مناسب گل فیتونیا

حداقل 15- 18 درجه سانتی گراد. به هوای گرم و مرطوب احتیاج دارد.

گیاه فیتونیا

جهت ثبت سفارش و خرید گل فیتونیا می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل فیتونیا

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل فیتونیا”