ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل شیپوری

تماس بگیرید

مشخصات گل شیپوری

گل شیپوری

  • نام علمی : Zantedeschia aethiopica
  • نام انگلیسی : Calla lily
  • نام خانواده : Araceae

شیپوری

گل شیپوری دارای 10 گونه است که بومی آفریقا هستند. یکی از گونه های مهم آن Z. aetiopica نام دارد که بیشتر برای گل شاخه بریده پرورش می دهند. ولی برای تزیین راهرو های شیشه دار ، بالکن های سرپوشیده و آپارتمان ها ، در دوره ی محدودی از آن استفاده می کنند. این گیاه دائمی دارای ریزوم با برگ های تیر کمانی به رنگ سبز تیره و دمبرگ طویلی است که به یک متر می رسد. گل آذین اسپادیس ( Spadix )، گل ها کوچک زرد رنگ که به تعداد زیاد در روی محور مشترک قرار گرفته و توسط برگ تغیر شکل یافه ای به نام اسپات ( Spath ) احاطه شده است. اسپات به رنگ سفید خالص و بوقی شکل بوده و قسمت زیبای گیاه را تشکیل می دهد.

از گونه دیگر گل شیپوری می توان Z. elliottiana را نام برد. گل ها دارای اسپاتی به رنگ زرد هستند. کشت گل شیپوری در گلدان در شهریور – مهر انجام می گیرد. برای این منظور هر دو یا سه ریزوم را در یک گلدان می کارند. در روز های بلند ارتفاع گیاه به حدود 80 – 60 سانتی متر می رسد. ولی چنانچه در محیطی قزار گیرد که نور به اندازه کافی نباشد، برگ ها و دمگل بسیار طویل شده، در اثر وزنشان خم می شوند و منظره ناخوشایندی پیدا می کنند.

شیپوری

روش تکثیر گل شیپوری

انواع سفید رنگ با تقسیم ریزوم تکثیر می یابد و انواع رنگی آن را می توان با کاشت بذر زیاد نمود. ریزوم ها را غالبا در اواخر تابستان و اوایل پاییز کشت می کنند و 2 تا 3 ریزوم را در یک گلدان قرار می دهند.

شیپوری

پرورش گل شیپوری

گل های معطر و برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند.

از اواسط تابستان تا اواسط زمستان نیاز به تغذیه با کود کامل دارد.

انواع سفید در زمستان شکوفا شده و انواع رنگی در تابستان.

بخش هایی از گیاه سمی می باشد.

به عنوان گیاه شاخه بریده استفاده زیادی دارد.

شیپوری

ازدیاد

توسط ریزوم در بهار و کاشت بذر که گیاه حاصل پس از دو یا سه سال گل می دهد.

شیپوری

کود

4 گرم در لیتر هر هفته یک بار از مرداد تا دی ماه

شیپوری

نوع خاک

مخلوطی از خاک باغچه،  تورب ( پیت ماس )، ماسه و کود دامی.

شیپوری

فصل گلدهی

فصل گلدهی گل شیپوری زمستان است ولی می توان با تغیر دوران استراحت، فصل گلدهی را از زمستان به تابستان موکول کرد. در گلخانه سرد یا در یک بالکن تقریبا گرم، این گیاه به خوبی رشد می کند ولی گل آن دیر یعنی در بهار ظاهر می شود.

شیپوری

آبیاری

آبیاری باید در ابتدا کم ولی زمانی که گیاه فعالیت خود را آغاز می کند زیاد شود. در اواخر اردیبهشت برگ گیاهانی که در آپارتمان قرار دارند زرد شده و خشک می گردد. از این به بعد گلدارن را نباید تا آخر تابستان که ابتدای دوره جدید فعالیت زمستانی گیاه در آپارتمان است آب داد.

شیپوری

قیمت گل شیپوری

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی انواع دسته گل ، تاج گل ، سبد گل رومیزی و یا سبد گل و … سفارش دهید.

شیپوری

جهت ثبت سفارش و خرید گل شیپوری می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل شیپوری

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل شیپوری”

دسته: