ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل شیپوری

تماس بگیرید

مشخصات گل شیپوری

نام علمی : Zantedeschia aethiopica

نام انگلیسی :  Calla lily

نام خانواده : Araceae

 

گل شیپوری دارای 10 گونه است. که بومی آفریقا هستند. یکی از گونه های مهم آن Z. aetiopica نام دارد که بیشتر برای گل بریده پرورش می دهند. ولی برای تزیین راهرو های شیشه دار,بالکن های سرپوشیده و آپارتمان ها, در دوره ی محدودی از آن استفاده میکنند.ای گیاه دایمی دارای ریزوم با برگ های تیر کمانی به رنگ سبز تیره و دمبرگ طویلی است که به یک متر میرسد .گل آذین اسپادیس (Spadix), گل ها کوچک زرد رنگ که به تعداد زیاد در روی محور مشترک قرار گرفته و توسط برگ تغیر شکل یافه ای به نام اسپات (Spath) احاطه شده است.اسپات به رنگ سفید خالص,و بوقی شکل بوده و قسمت زیبای گیاه را تشکیل میدهد.

از گونه دیگر گل شیپوری میتوان Z. elliottiana را نام برد. گل ها دارای اسپاتی به رنگ زرد هستند. کشت گل شیپوری در گلدان در شهریور-مهر انجام می گیرد. برای این منظور هر دو یا سه ریزوم را در یک گلدان می کارند. در روز های بلند ارتفاع گیاه به حدود 80-60 سانتی متر می رسد. ولی چنانچه در محیطی قزار گیرد که نور به اندازه کافی نباشد,برگ ها و دمگل بسیار طویل شده,در اثر وزنشان خم میشوند و منظره ناخوشایندی پیدا میکنند.

روش تکثیر گل شیپوری

انواع سفید رنگ با تقسیم ریزوم تکثیر می یابد و انواع رنگی آن را میتوان با کاشت بذر زیاد نمود. ریزوم هارا غالبا در اواخر تابستان و اوایل پاییز کشت می کنند و 2 تا 3 ریزوم را در یک گلدان قرار میدهند.

پرورش گل شیپوری

گل های معطر و برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند, از اواسط تابستان تا اواسط زمستان نیاز به تغذیه با کود کامل دارد.انواع سفید در زمستان شکوفا شده و انواع رنگی در تابستان, بخش هایی از گیاه سمی می باشد, به عنوان گیاه شاخه بریده استفاده زیادی دارد.

ازدیاد

توسط ریزوم در بهار و کاشت بذر که گیاه حاصل پس از دو یا سه سال گل می دهد.

کود

4 گرم در لیتر هر هفته یک بار از مرداد تا دی ماه 

نوع خاک

مخلوطی از خاک باغچه, تورب (پیت ماس), ماسه و کود دامی.

فصل گل

فصل گل دهی گل شیپوری  زمستان است ولی می توان با تغیر دوران استراحت,فصل گلدهی را از زمستان به تابستان موکول کرد.

در گلخانه سرد یا در یک بالکن تقریبا گرم, این گیاه به خوبی رشد می کند ولی گل آن دیر یعنی در بهار ظاهر میشود.آبیاری

آبیاری

آبیاری باید در ابتدا کم ولی زمانی که گیاه فعالیت خودرا آغاز میکند زیاد شود. در اواخر اردیبهشت برگ گیاهانی که در آپارتمان قرار دارند زرد شده و خشک می گردد. از این به بعد گلدارن را نباید تا آخر تابستان که ابتدای دوره جدید فعالیت زمستانی گیاه در آپارتمان است آبب داد.

 

قیمت گل شیپوری 

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن برای مشاهده قیمت می تواند به بخش های دسته گل و تاج گل از سایت گلفروشی رضوان مراجعه نماید.

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل شیپوری

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

شما می توانید جهت خرید دسته گل های شیپوری  و یا سبد گل و تاج گل بر روی لینک زیر کلید نمایید.

گل شیپوری

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل شیپوری”

دسته: