ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل سنبل

تماس بگیرید

برای اطلاع از قیمت و موجودی کالا لطفا با شماره 09102188112 تماس بگیرید…

مشخصات گل سنبل

گل سنبل

  • نام علمی : Hyacinth orientalis
  • نام انگیسی : Hyacinth
  • نام خانواده : Liliaceae

 

معرفی گل سنبل

گل سنبل در حدود 25 گونه است که بومی بالکان و آسیای صغیر می باشند. گونه مورد نظر مهم ترین گونه این جنس از نظر گل کاری است. در حقیقت سنبل یک گیاه آپارتمانی نیست ولی در هنگام گل دادن می توان از آن در آپارتمان استفاده کرد. برای این منظور از نژاد هلندی آن استفاده می کنند. پیاز این گیاه از فلس هایی به رنگ سفید، بنفش یا آبی پوشیده شده است. برگ های آن خطی، گوشتی و تقریبا ناودانی شکل می باشند. ساقه گل دهنده به گل آذین خوشه ای متراکم ختم می شود. گل ها معطر پرپر، به رنگ های مختلف سفید، زرد روشن، صورتی، بنفش، آبی و قرمز می باشند. فصل گلدهی آن در هوای آزاد از فروردین تا خرداد ماه است ولی در آپارتمان در کشورهای خارج معمولا آن را در زمستان و در ایران در فروردین ماه به گل می برند.

 در صورت تمایل میتوانید به صفحه تاج گل ختم هم مراجعه کنید. 

سنبل

نمونه تصاویر گل سنبل قابل سفارش در بازار گل

سنبل

خرید گل سنبل از بازار گل

خرید گل سنبل از بازار گل و سفارش آنلاین

سنبل

گل سنبل در بازار گل تهران

سنبل

نحوه کاشت گل سنبل

به طور کلی کشت سنبل به منظور استفاده از آن در آپارتمان به دو صورت انجام می گیرد :

سنبل

1 – کشت در گلدان : پیاز هایی را که حداقل دور آن 16 سانتی متر است انتخاب کرده آن ها را در گلدانی که خوب زهکشی شده باشد می کارند. به طوری که فقط دو سوم آن در خاک قرار گیرد. سپس آن را در محل تاریک و خنک در حرارتی که از 3 درجه سانتی گراد تجاوز نکند به مدت 6 هفته قرار می دهند تا ریشه دار شود.

سپس آن را به محل تاریک ولی گرم به مدت 10 روز قرار می دهند و به تدریج حرارت را به 24 درجه سانتی گراد می رسانند تا اندام های هوایی رشد نمایند. بالاخره گلدان را به محل روشنی منتقل کرده درجه حرارت را کم می کنند تا به 16 درجه برسد. از هنگام انتقال گلدان به محیط گرم تا زمان گل دادن مجموعا 3 هفته طول می کشد. آبیاری باید منظم و در هفته دوبار صورت گیرد,ولی پس از گل دادن تا هنگام زرد شدنبرگ ها باید آبیاری را به تدریج کم کرد.

سنبل

2 – کشت روی تنگ یا بطری : پیاز هارا روی بطری یا تنگ مخصوص پر از آب که واجد تکه ای زغال است طوری قرار می دهیم که صفحه تحتانی پیاز با سطح آب در حدود یک تا دو میلی متر فاصله داشته باشد. بطری را ابتدا در محل تاریک و حرارت 8-10 درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا ریشه دار شود. بعد آن را به اتاق گرم و تاریک و بالاخره به محل نسبتا گرم و روشن می بریم تا گل ها ظاهر شوند.

در گلدان پس از گل دادن باید گل های پژمرده را بلافاصله حذف کرد و آبیاری را ادامه داد تا برگ ها مدت بیشتری سبز بمانند و پیاز ها بتوانند مواد ذخیره ای مصرف شده را دوباره به دست آورند. پس از زرد شدن برگ ها پیاز را از زمین درآورده در محل خشک و خنک در حرارت 5 درجه سانتی گراد انبار می نمایند. بهتر است پیاز هارا در ماسه یا تورب ( پیت ماس ) خشک نگهداری کرد.

سنبل

روش تکثیر گل سنبل

این گیاه با کاشت پیازچه تکثیر می یابد. برای تحریک پیاز به تولید پیازچه ، انتهای آن ته برداری شده و یا در انتهای آن شکافی ایجاد می کنند. هنگام کاشت باید نوک پیازچه ها کمی از سطح خاک بیرون باشد.

سنبل

پرورش گل سنبل

گل های معطر بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند. پس از گلدهی تا زمان خشک شدن نیاز به تغذیه با کود کامل دارد. برای تهیه گل بریده بهتر است زمانی که پایین ترین غنچه ها شروع به باز شدن نمود. گل را بچینید، برای نگهداری پیاز ها بهتر است از ماسه و تورب خشک استفاده نمود.

سنبل

روش ازدیاد گل سنبل

جدا کردن پیازچه ها در حال استراحت ( پیازچه ها پس از 4 سال گل می دهند ). بهتر است هر سال پیازها را تجدید کرد.

سنبل

کود دهی لازم برای گل سنبل

1 گرم در لیتر هر هفته یک بار پس از گلدهی تا خشک شدن برگ ها

سنبل

نوع خاک مناسب برای گل سنبل

مخلوط خاک باغچه به همراه خاک برگ و زهکشی مناسب

سنبل

فصل گلدهی سنبل

از اوایل تا اواخر بهار

سنبل

آبیاری لازم برای گل سنبل

خاک خشک تا مرطوب

سنبل

قیمت گل سنبل

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی سفارش دهید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل سنبل می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل سنبل

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل سنبل”

دسته:

فیلتر محصولات

بعد از تعیین، منو را ببندید

نوع تاج گل

نوع تاج گل

جنس پایه

جنس پایه

ارتفاع

ارتفاع

نوع گل

نوع گل

تعیین بازه قیمت

فیلتر بازه قیمت
بازه قیمتی - slider
0تومان 46000000تومان