ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل سنبل

تماس بگیرید

مشخصات گل سنبل

 

نام علمی : Hyacinth orientalis

نام انگیسی : Hyacinth

نام خانواده : Liliaceae

 

معرفی گل سنبل :

گل سنبل در حدود 25 گونه که بومی بالکان و آسیای صغیر می باشند. گونه مورد نظر مهم ترین گونه این جنس از نظر گل کاری است. در حقیقت سنبل یک گیاه آپارتمانی نیست ولی در همگام گل دادن می توان از آن در آپارتمان استفاده کرد.برای این منظور از نژاد هلندی آن استفاده میکنند. پیاز این گیاه از فلس هایی به رنگ سفید,بنفش یا آبی پوشیده شده است. برگ های آن خطی,گوشتی و تقریبا ناودانی شکل میباشند.ساقه گل دهنده به گل آذین خوشه ای متراکم ختم میشود.گل ها معطر پرپر,به رنگ های مختلف:سفید,زرد روشن,صورتی,بنفش آبی و قرمز می باشند. فصل گلدهی آن در هوای آزاد از فروردین تا خرداد ماه است ولی درآپارتمان در کشور های خارج معمولا آن را در زمستان و در ایران در فروردین ماه به گل می برند.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل سنبل با شماره های زیر تماس بگیرید :

09124188112

09102188112

 

 

نمونه تصاویر گل سنبل قابل سفارش در بازار گل

خرید گل سنبل از بازار گل

خرید گل سنبل از بازار گل و سفارش آنلاین

 

گل سنبل در بازار گل تهران

 

قیمت گل سنبل نوروزی :

 

قیمت سنبل در فصول مختلف سال متفاوت است . جهت ثبت سفارش و خرید گل سنبل با شماره های زیر نیز می توانید تماس بگیرید :

09124188112

09102188112

—————————————————————–

 اگر علاقه به کاشت و پرورش گل سنبل در منزل دارید پس در ادامه با ما همراه شوید :

 

نحوه کاشت گل سنبل :

به طور کلی کشت سنبل به منظور استفاده از آن در آپارتمان به دو صورت انجام میگیرد:

 

1-کشت در گلدان : پیاز هایی را که حداقل دور آن 16 سانتی متر است انتخاب کرده آن ها را در گلدانی که خوب زهکشی شده باشد می کارند,به طوری که فقط دو سوم آن در خاک قرار گیرد. سپس آن را در محل تاریک و خنک در حرارتی که از 3 درجه سانتی گراد تجاوز نکند به مدت 6 هفته قرار میدهند تا ریشه دار شود. سپس آن را به محل تاریک ولی گرم به مدت 10 روز قرار می دهند و به تدریج حرارت را به 24 درجه سانتی گراد می رسانند تا اندام های هوایی رشد نمایند.بالاخره گلدان را به محل روشنی منتقل کرده درجه حرارت را کم میکنند تا به 16 درجه برسد. از هنگام انتقال گلدان به محیط گرم تا زمان گل دادن مجموعا 3 هفته طول میکشد.

آبیاری باید منظم و در هفته دوبار صورت گیرد,ولی پس از گل دادن تا هنگام زرد شدنبرگ ها باید آبیاری را به تدریج کم کرد.

 

2-کشت روی تنگ یا بطری : پیاز هارا روی بطری یا تنگ مخصوص پر از آب که واجد تکه ای زغال است طوری قرار می دهیم که صفحه تحتانی پیاز با سطح آب در حدود یک تا دو میلی متر فاصله داشته باشد. بطری را ابتدا در محل تاریک و حرارت 8-10 درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا ریشه دار شود.بعد آن را به اتاق گرم و تاریک و بالاخره به محل نسبتا گرم و روشن می بریم تا گل ها ظاهر شوند.

در گلدان, پس از گل دادن باید گل های پژمرده را بلافاصله حذف کرد و آبیاری را ادامه داد تا برگ ها مدت بیشتری سبز بمانند و پیاز ها بتوانند مواد ذخیره ای مصرف شده را دوباره به دست آورند.

پس از زرد شدن برگ ها پیاز را از زمین درآورده در محل خشک و خنک در حرارت 5 درجه سانتی گراد انبار می نمایند. بهتر است پیاز هارا در ماسه یا تورب (پیت ماس) خشک نگهداری کرد.

 

 

 

روش تکثیر گل سنبل :

این گیاه با کاشت پیازچه تکثیر می یابد. برای تحریک پیاز به تولید پیازچه, انتهای آن ته برداری شده و یا در انتهای آن شکافی ایجاد میکنند.هنگام کاشت باید نوک پیازچه ها کمی از سطح خاک بیرون باشد.

 

پرورش گل سنبل :

گل های معطر بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند.پس از گل دهی تا زمان خشک شدن نیاز به تغذیه با کود کامل دارد,برای تهیه گل بریده بهتر است زمانی که پایین ترین غنچه ها شروع به باز شدن نمود. گل را بچینید,برای نگهداری پیاز ها بهتر است از ماسه و تورب خشک استفاده نمود.

 

روش ازدیاد گل سنبل :

جدا کردن پیازچه ها در حال استراحت (پیازچه ها پس از 4 سال گل میدهند).
بهتر است هر سال پیازها را تجدید کرد.

 

کود دهی لازم برای گل سنبل :

1 گرم در لیتر هر هفته یک بار پس از گلدهی تا خشک شدن برگ ها

 

نوع خاک مناسب برای گل سنبل :

مخلوط خاک باغچه به همرا خاک برگ و زهکشی مناسب

 

فصل گل دهی سنبل :

از اوایل تا اواخر بهار 

 

آبیاری لازم برای گل سنبل :

خاک خشک تا مرطوب

 

 

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل سنبل”

دسته: