ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل کروتون

تماس بگیرید

مشخصات گل آپارتمانی کروتون

نام علمی: Codiaeum variegatum

نام انگلیسی: Euphorbiaceae

نام خانواده: Croton

گل کروتون یا ( کرچک هندی ) دارای 15 نوع مختلف از نوع درختچه های همیشه سبز می باشد. یک گونه از این گل که ذکر شد به عنوان گیاه آپارتمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه بومی کشورهای هند و چین می باشد. در گلدان ارتفاع آن به 60 سانتی متر و گسترش آن به 30 تا 40 سانتی متر می رسد. در خارج از گلدان ارتفاع این گیاه از 3 متر بیشتر تجاوز نمی کند. این گونه دارای کولتیواری به نام C. v. pictum می باشد که بیش از سایر ارقام این گیاه پرورش داده می شود. این گیاه فاقد گل میباشد.

برگ های آن معمولا مخلوطی از سبز ، سفید ، زرد ، قرمز ، صورتی ، سیاه و نارنجی می باشد. شکل برگ ها متنوع از خطی تا تخم مرغی شکل می باشند. گونه های دیگری را که می توان برای کشت در آپارتمان توصیه نمود عبارتند از: “Disraeli” , “Reidii” , “Carriera”  نگهداری این گیاهان در منزل مشکل است زیرا احتیاج به رطوبت دارند.

معمولا در منازل در نواحی خشک چون رطوبت به اندازه کافی در هوا وجود ندارد برگ های گیاه شروع به ریزش نموده و به مرور باعث از بین رفتن گیاه می شود.دادن آب به صورت اسپری بر روی برگ ها کاملاً این مشکل را برطرف نمی کند ولی تا اندازه ای در حفظ و نگهداری آن موثر است.درجه حرارت مناسب گل کروتون در زمستان 16 درجه سانتی گراد است.

تکثیر و ازدیاد گل کروتون

توسط قلمه به طول 8 سانتی متر از اوایل بهار تا اواخر بهار در درجه حرارت محیط 24 درجه سانتی گراد برای ریشه زایی صورت می گیرد.وقتی قلمه گرفته می شود از محل قطع آن شیرابه ای خارج می شود که برای جلوگیری از خروج آن می توان قسمت بریده شده را در خاکستر فرو کرد.

نکات پرورش گل کروتون

–          برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند

–          در اواخر زمستان و اواسط تابستان آن را با کود های کامل هر 15 روز تغذیه نمایید

–          باید مراقب بود خاک حالت باتلاقی نگیرد

–          نیاز به مراقبت شدید دارد

–          نسبت به سرما حساس می باشد

–          در محیط های خشک ، برگ ها شروع به ریزش می کنند

خاک مناسب گل کروتون

خاک جنگلی یا مخلوط تورب به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب

کود

3گرم در لیتر هر 2 هفته یک بار از فروردین تا شهریور ماه

آبیاری

نیاز به خاک مرطوب دارد

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل کروتون”