ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آنتوریوم

تماس بگیرید

مشخصات گل آنتوریوم 

نام علمی : Anthurium andreanum

نام انگلیسی : Flamingo Flower

نام خانواده : Araceae

 

گل آنتوریوم که به نام های گیاه فلامینگو یا گیاه دم خوک نیز نامیده میشود,گیاه گرمسیری زیبایی است که در سال 1829 وسیله طبیعی دانی به نام اسکات شناسایی گردید آنتوریوم شامل دو گروه مجزا از هم است,یکی گونه های گلدار است که به خاطر اسپات (Spathe : اسپات براکته بزرگ و برگ مانند نازک و غشایی است که پوشش کاملی برای برخی گل آذین ها به وجود میاورد مانند گل شیپوری) های جالبشان و دیگری گونه های برگی است که به خاطر برگ های باشکوه و زیبایشان معروفیت دارند.

الف- گونه های گلدار 

1-آندره آنوم (A .andreanum) : برگها 20 سانتی متر طول دارند اسپات ها معمولا به رنگ قرمز روشن هستند و گل هایشان در اوایل فصل بهار ظاهر میگردد.

2-شرزریانوم (A .scherzerianum) :  این گونه را به راحتی میتوان در باغچه نگهداری نمود و معمولا گل فراوانی تولید میکند,اسپات هایش طویل و به رنگ های گوناگون و گل آن سنبله مارپیچی است.

ب- گونه های برگی 

1-کریستالیونوم (A.crystalliunum) : دارای برگهای نقره ای سفید رگه دار به طول در حدود 30سانتی متر و به عرض 20-30 سانتیمتر و یک اسپات بنفش متمایل به سبز با عطر خوشبو میباشد.

2-وی چی (A.veitchii) : از جالب ترین و نادر ترین گونه ها است برگهایش گاهی اوقات تا یک متر طول و 50 سانتی متر عرض میرسد و دارای رگه ها و چین های زیادی میباشد. 

روش تکثیر گل آنتوریوم

این گیاه با قلمه گیری, تقسیم بوته و کاشت بذر تکثیر میابد. بهرین زمین تقسیم ریشه اواسط بهار میباشد. برای این کار,ابتدا خاک را خیس نموده و پس از جدا نمودن گیاه ریشه های بیمار و صدمه دیده را حذف کنید. ریشه های نابجای تولید شده بر روی ساقه را از زیر ریشه قطع نموده و جداگانه بکارید.

پروش گل آنتوریوم

شاخ و برگ جذاب به علاوه ی گل های زیبا,بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند.  برای تغذیه میتوان هر دوهفته یکبار از کود های مایع استفاده نمود. برگهای مخملی آن در گل آرایی جایگاه ویژه ای دارد.

ازدیاد

به وسیله ی پاجوش های کوچکی که در اطراف پایه ما در بیرون می آیند زیاد می شود و این تقسیم بوته در بهار انجام می شود.گاهی رو یساقه ها ریشه های نابجا بیرون می آید که زیر آن را قطع کرده و جداگانه در گلدان می گذارندیا ساقه ها را خرد کرده و قلمه می زنند.(البته بعد از اینکه پایه ما 4 یا 5 ساله شد و ساقه ها به اندازه کافی طویل شدند).

کود

2 گرم در لیتر هر 3 هفته یکبار از اسفند تا آذر ماه (بهتر است در فواصل کود دهی از کود های آلی نیز استفاده شود) 

نوع خاک

خاک گلدان آنتوریوم عبارت از پیت ماس با کمی ماسه آنتوریوم رطوبت محیطی را میپسندد حرارت 15 تا 20 درجه سانتی گراد بهترین بهترین و مناسب ترین درجه حرارت برای گل کردن میباشد و در حرارت های 10تا25 درجه ساقه گل ها کوتاه مانده و در حرارت 10 درجه تعدادی از گل ها باز نمیشود.

 فصل گل

آنتوریوم بسته به روشنایی و درجه حرارت معمولا در اواخر زمستان گل میدهد.

آبیاری

خاک مرطوب

 

 

قیمت گل آنتوریوم

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن سفارش گل آنتوریوم به صورت تک شاخه نیز در گلفروشی رضوان امکان پذیر است..

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

استفاده از گل آلسترومریا

این نوع گل در سبدگل و تاج گل و دسته گل استفاده می شود.

 

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آنتوریوم”

دسته: