ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل خشک خواجه باشی

تماس بگیرید

خرید گل خشک خواجه باشی با کیفیت عالی و رنگ طبیعی به صورت تضمینی

 

گل خشک خواجه باشی

گل خشک خواجه باشی : این گونه از جنس Dipsacus و از تیره کاسنیان است. گیاهی با قد بلند و طول عمر دو سال است و حدود ۱۵ گونه می باشد. از نظر ظاهری دایره ای شکل با دانه های سر پهن و برجستگی های دو طبقه گنبدی مانند است. رنگ این گیاه نوک مدادی بوده و حالت های کمرنگ، پر رنگ و گاهی تیره از طیف این رنگ را نیز شامل می شود. گیاه خواجه باشی برجستگی های زره دار و خطوط افقی مورب و یک زائده اشکی درقسمت پائین خود دارد. اکثر افراد دانه خواجه باشی را با خار مریم اشتباه می گیرند و این در حالی است که این دو گیاه چه از نظر ظاهری و چه از نظر برخی خواص با یکدیگر متفاوت می باشند.

این گیاه دارای برگ‌های به نسبت باریک و در عین حال دندانه‌دار و بلند است. دارای ساقه‌ای راست و تو خالی است و از گیاهان گلدار می‌باشد. گل آذین بسته این گیاه به‌صورت تجمیع شده و تخم‌مرغی شکل ظاهر می‌شود. دارای گل‌های سفید و در برخی موارد بنفش رنگی است. گل‌های این گیاه به هنگام شکفتن منظره زیبایی را پدید می‌آورد. گیاهی خاردار می‌باشد طوری که ساقه آن گیاه نیز خاردار است. این گیاه دارای برگ‌های مخالف مرتب‌شده‌ای است. هر جفت برگ این گیاه به اطراف ساقه متصل شده است. گل‌های این گیاه اغلب پوچی مغز و معطر هستند. ارتفاع این گیاه بسته به شرایط اقلیمی بین ۱ تا ۳ متر می‌باشد.

مشخصات گیاه خواجه باشی

  • نام علمی : Dipsacus laciniatus
  • نام فرانسه : Bonnetier sauvage، C. des bois، Cardt rea foulon
  • نام انگلیسی : common teasel ,Teasel, Teazle, Draper’s teasel, Fuller’s teasel
  • نام آلمانی : Kardendistel، Weberkarde
  • نام ایتالیایی : Dissaco، Cardo
  • خانواده : خواجه باشى ( طوسک ) – Dipsacaceae
  • تیره : آقطیان
  • سرده : Dipsacus
  • نام های دیگر : تیغ تخم مرغی

امروزه کشور‌های زیادی به تولید و تکثیر گل‌ها به روش تکنولوژی های جدید روی آورده اند. مردم کشور‌های اروپایی سرانه مصرفی بالایی در مصرف گل و گیاه دارند. گل ها در اعیاد مذهبی و اجتماعی بیشتر از روز‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل خشک خواجه باشی علاوه بر زیبایی، دوام زیادی نیز دارد و می توان سال ها آن ها را نگهداری کرد بدون اینکه بشکنند و یا با گذشت زمان پوسیده شوند. از گل خشک خواجه باشی می توان در گل آرایی و دیزاین انواع دکوراسیون داخلی استفاده کرد که همین امر موجب شده طرفداران زیادی در جهان داشته باشد. ما این محصول را با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهیم…

تیم گل فروشی رضوان بهترین ها را به شما ارائه می کند، با ثبت سفارش اینترنتی انواع گل خشک با قیمت ارزان و با بهترین کیفیت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

بیشتر بخوانید :

راهنمای خشک کردن انواع گل ها

 

رنگ :

رنگ طبیعی

اندازه :

 

حداقل مقدار سفارش :

 

نمونه ای از انواع دکور گل خشک خواجه باشی :

گل خشک خواجه باشی

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گل خشک خواجه باشی”

دسته: