فروشگاه

گلدان درختی سانسوریا
گلدان درختی سانسوریا

گلدان درختی سانسوریا

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گلدان درختی سانسوریا

گلدان درختی سانسوریا ( که نام دیگر آن زبان مادر شوهر یا شمشیری است ) شامل 60 گونه از گیاهان چند ساله همیشه سبز است و متعلق به منطقه غرب آفریقا است. گونه ای از این گیاه که دارای برگهای بسیار زیبا می باشد معمولا به عنوان گیاه آپارتمانی محبوب است و پرورش داده می شوند.نام این نوع از گل سانسوریا S. trifasciata است که به دلیل کناره های تیز برگ های آن در انگلیسی Mother in law tongue یا همان زبان مادر شوهر نامگذاری و مشهور شده است.ارتفاع گیاه سانسوریا به حدود 45 سانتی متر میرسد و برگ هایی به رنگ سبز تیره با رگه های نوار مانند دارد که بخش زینتی و جذاب آن را شامل می شود.در فصل تابستان یا پاییز گل های معطر و زیبایش شروع به جوانه زدن میکند که در صورت لزوم میتوانید آنها را از انتها قطع کنید.

به تازگی نوع جدیدی از سانسوریا که ( لوله ای یا رنگی ) نامیده میشود رایج شده است و مخمل هایی به رنگهای متنوع و شاد بر روی سر آنها چسبیده و بازار تقاضا و خرید و فروش آن بسیار است.

گلدان درختی سانسوریا ،گیاه بسیار مقاوم آپارتمانی به حساب می آید و برای نگهداری در محیط منازل و دفاتر اداری و شرکت ها (بطور مثال در کنار ستون ها یا در مقابل پنجره ای رو به شمال ) بهترین گزینه است زیرا برگهای سبز و خوشرنگ آن جلوه ای زیباتر به محیط اطراف شما میدهد و حتی در برابر شرایط سخت محیطی هم مقاومت نشان میدهد.

 

پرورش و نگهداری سانسوریا

دما : در فصل زمستان تا 10 درجه سانتی گراد و در فصول دیگر تا 16 درجه سانتی گراد را میتواند تحمل کند.

نور : بهتر است در جاییکه نور کامل دارد قرار بگیرد اما در نور کم هم مقاومت دارد. نور شدید و مستقیم آفتاب ممکن است باعث زرد شدن لبه برگهای گیاه شود.

آبیاری : نیاز به خاک خشک تا کمی مرطوب دارد به این علت که به آبیاری زیاد حساسیت دارد.

خاک مناسب : مخلوط خاکبرگ ، ماسه ، شن و مقدار بسیار کمی گچ عالی می باشد.

تکثیر و ازدیاد : تقسیم پاجوش با قلمه برگ در فصل تابستان انجام میگیرد ، قلمه برگی را با قطعه قطعه کردن برگ ها به طول 8 تا 12 سانتی متر و قرار دادن قسمتی از آن در بستر ازدیاد در حرارت 21 درجه سانتی گراد ریشه دار می کنند.

تعویض گلدان : بهتر است سه سال یکبار اینکار انجام گیرد،نیاز به گلدان بزرگتر ندارد و گلدانی که سایز کوچک داشته باشد را دوست دارد مگر اینکه دیگر جایی برای رشد نداشته باشد.

 

نکته :  سانسوریا توانایی پاکسازی هوا را داشته و این قابلیت را دارد تا گازهای آلوده و سموم موجود در هوا مانند تولوئن را تصفیه کند.روانشناسان توصیه کرده اند این گیاه در اتاق خواب استفاده شود تا در هنگام استراحت با تصفیه هوا خواب آسوده تری داشته باشید.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گلدان درختی سانسوریا”

Theme Settings