فروشگاه

گلدان درختی فیکوس بنجامین
گلدان درختی فیکوس بنجامین
گلدان درختی فیکوس بنجامین
گلدان درختی فیکوس بنجامین

گلدان درختی فیکوس بنجامین

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گلدان درختی فیکوس بنجامین :

گلدان درختی فیکوس بنجامین دارای 800 گونه از گیاهان خزان کننده و همیشه سبز به شکل درخت,درختچه و بالارونده میباشد. متعلق به جنوب شرقی آسیا است و یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود. فیکوس مانند یک درخت تا ارتفاع 30 سانتی متری رشد میکند،برگهای زیبا و براق آن طولی در حدود 6 الی 13 سانتی متری دارند و برخی از آنها به رنگ سبز یکدست و برخی کم رنگ یا پر رنگ با ته رنگ طلایی هستند.

گیاهی است که نسبت به کم آبی در فصول سرد حساس بوده و نیازمند نور کافی است. به علت ظاهر خاص و زیبا و مقاومت خوب در شرایط سخت گیاهی محبوب و مشهور بوده و تقاضای خرید آن زیاد است و برای پرورش در گلدان و  کاشت در فضاهای باز (مثل پارک و حیاط) و نگهداری در محیط سرپوشیده بهترین انتخاب است.

گلدان فیکوس بنجامین مانند تکه ای از جنگل است که وجود آن در فضای منازل یا دفاتر اداری و محیط کار بسیار ایده آل و واجب می باشد زیرا به تصفیه هوا هم کمک میکند.


پرورش و نگهداری فیکوس بنجامین

دما : در زمستان 15 درجه سانتیگراد و در تابستان حداقل 24 درجه سانتیگراد مناسب است،تغییرات شدید دما موجب ریزش برگهایش می شود.

نور : در مکان پر نور رشد بهتری دارد اما در فصل تابستان دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد .

آبیاری : آب ولرم و تا حد متوسط را دوست دارد و اگر غرقاب شود برگهایش میریزند.در فصل تابستان دوبار در هفته و زمستان یکبار در هفته کافیست.

خاک مناسب : خاک کمپوست.

تکثیر و ازدیاد : فیکوس بنجامین از طریق قلمه های سرشاخه در درون خاک و در دمای 30 درجه سانتی گراد می باشد.

تعویض گلدان : تا زمانیکه گلدان حجیم نشده هر سال آن را تعویض کنید و پس از حجیم شدن فقط سطح خاک گلدان آن را تعویض کنید.

نکته : گلدان فیکوس بنجامین از جمله گیاهان آپارتمانی است که بعنوان تصفیه کننده هوا در محیط های بسته شناخته می شود.این گیاه در مبارزه با آلاینده هایی همچون:بنزن، فرمالدئید، مونوکسید کربن و زایلن بسیار موثر است.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گلدان درختی فیکوس بنجامین”

Theme Settings