ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل گندمی-سنجاقی

تماس بگیرید

مشخصات گل گندمی-سجافی

نام  انگلیسی : spider plant

گل گندمی دارای 215 گونه مختلف از گیاهان همیشه سبز گلخانه ای می باشدمعمولا یک گونه آن بیش از دیگر گونه ها در آپارتمان ها به صورت گیاه گلدانی  و آویزی پرورش داده می شود. پرورش این گیاه بسیار ساده  و دارای برگ های بسیار زیبا است . ارتفاع آن حدود 25 تا 30 سانتی متر می رسد. برگ های خطی  و باریک آن حدود 25 سانتی متر طول دارد و به صورت نوار های سبزی می باشد که در میان هر یک نوار سفید رنگی مشاهده می شود.در بعضی از گونه ها لبه برگ ها سفید و قسمت میانی سبز می باشد . در تابستان این گیاه گل می دهد.گل های آن سفید و ستاره ای شکل آن قطری برابر 2/5 سانتی متر دارند.


لطفا برای سفارش با گل فروشی رضوان تماس بگیرید


روش تکثیر :

این گیاه با تقسیم بوته و پرورش گیاهچه تکثیر می یابد. بوته را می توان در تمام سال به غیر از زمستان تقسیم نمود,  اما بهترین زمان برای این کار اوایل بهار می باشد. در صورتی که نیاز به کمک و راهنمایی بیشتر درباره کاشت گل گندمی داشتین  با مراجعه به گل فروشی  ها میتوانید از آن ها کمک بگیرید.

نکات پرورشی :

هر دو هفته یک بار آن را با کود کامل تغذیه نمایید که میتوانید کود مورد نیاز را از تمامی گل فروشی ها تهیه کنید . برای رشد بهتر آن را در نزدیکی پنجره قرار دهید , رشد سریعی دارد در مکان هایی که نور کافی نمی باشد ,نوار سفید رنگ وسط برگ  محو می گردد که در این صورت گیاه را باید به محل روشن تری برد.

مراقبت از گیاه گندمی :

این گیاه را بهتر است در نزدیک پنجره قرار داد زیرا چنانچه دور از نور قرار گیرد برگ ها طول قابل ملاحظه ای پیدا می کنند که چندان جالب نیست.

کود :

2 گرم در لیتر هر هفته یک  بار از فروردین تا مهر.

نوع خاک :

مخلوطی از خاک باغچه و ماسه

دما:

هوای معندل را می پسندد. حداقل دمای شب 13-10 درجه سانتی گراد

آبیاری :

خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید,ولی خیس نکنید  این گیاه به فلوراید موجود در آب حساس است.(آب لوله کشی معمولا دارای مقدار قابل توجهی فلوراید می باشدکه برای بعضی گیاهان مثل  گندمی,مارانتا,زیان آور می باشد. استفاده مکرر از آب فلوراید دار باعث ایجاد لکه های قهوه ای رو برگ ها و یا سوختگی نوک برگ ها میگردد.)

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل گندمی-سنجاقی

نمونه تصویر 1

نمونه تصویر 2

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل گندمی-سنجاقی”