ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل لیلیوم

تماس بگیرید

مشخصات گل لیلیوم

گل لیلیوم

  • نام علمی : Lilium spp
  • نام انگلیسی : Lily
  • نام خانواده : Liliaceae

 

یکی از گل هایی که امروزه طرفداران بیشماری را به خصوص به شکل شاخه گل بریده به خود اختصاص داده ، گل لیلیوم ( سوسن ) است. شکل خاصی که این گل ها دارند و هم چنین طیف رنگی گلبرگ های آن به همراه ماندگاری نسبتا قابل توجه گل شاخه بریده آن ، از دلایل معروفیت این گیاه است. اگر چه امروزه این گل ها بیشتر در گلخانه ها کاشت می شود اما در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می توان این گل ها را در فضای باغ و باغچه کشت کرد.

گل های لیلیوم بزرگ اغلب معطر و در رنگ های مختلفی همانند سفید، زرد، نارنجی، صورتی، قرمز و بنفش هستند. بر روی گلبرگ ها نیز گاهی لکه های رنگین وجود دارد. هر گل شش گلبرگ نما دارد که به سمت عقب خم می‌شوند و موجب می شوند که پرچم ها و کلاله مادگی بیشتر به چشم بیاید.

گل های زیبای این گیاه پیازی وقتی طول ساقه به 60 تا 80 سانتی‌متر رسیدند ظاهر می شوند. روش های مختلفی برای زودرس کردن این گل ها وجود دارد و اگر روش های زودرسی اعمال شوند این گیاه در نوروز به گل خواهد نشست و در غیر اینصورت در اردیبهشت یا خرداد گل های آن به شکل طبیعی شکوفا خواهند شد. گونه‌هایی از این گیاه در اصل بومی ایران بوده و سوسن چلچراغ واریته‌ی معروفی است. نوعی از آن که گل های سفید معطر تولید می کند و در شهرهای آذربایجان به گل « مریم » معروف است ( با نام رسمی لیلیوم رشتی یا لیلیوم ایرانی ) از واریته های قدیمی لیلیوم هاست که هنوز کشت و برداشت می شود. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری گل سوسن ، مقاله معرفی و نحوه پرورش و نگهداری آن را مطالعه نمایید.

گیاه لیلیوم

روش تکثیر گل لیلیوم

لیلیوم از طریق جدا کردن فلس های پیازی و تقسیم پاجوش هایی که خود گیاه تولید می کند یا کاشت بذر تکثیر می شود. فصل برداشتن پیاز لیلیوم از زمین پاییز است و پیازها را برای فروش یا تقسیم بوته خارج می کنند. به حالت طبیعی برای کاشت در باغچه باید قبل از رسیدن سرمای زمستانه کاشته شود. برای زودرس کردن پیازها، آن ها را در پاییز در گلدان می کارند و در سرمای بیرون قرار می دهند. وقتی پیازها نیاز سرمایی کافی را دریافت کردند ( برای مثال دی ماه ) آن ها را به گلخانه گرم منتقل می کنند تا در نوروز گل بدهند.

گیاه لیلیوم 

نکات پرورشی گل لیلیوم

گل ها بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند و با بریدن پرچم گل های بریده عمر انبار داری آن بیشتر می شود.

به سرما مقاوم است.

گل ها عطر چندانی ندارند؛ در ارقامی که به عنوان گل بریده استفاده می شوند باید از قیم بهره برد.

گیاه لیلیوم

قیمت گل لیلیوم

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی انواع دسته گل ، تاج گل ، سبد گل رومیزی و یا سبد گل و … سفارش دهید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل لیلیوم می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل لیلیوم

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل لیلیوم”

دسته: