ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل لاله

تماس بگیرید

مشخصات گل لاله

نام علمی : Tulipa spp

نام انگلیسی : Tulip

نام خانواده : Liliaceae

 

این جنس در حدود 300 گونه دارد که بومی آسیا,اروپا و شمال آفریقا می باشند از تمام گیاهان پیازی لاله و سنبل بیش از جنس های دیگری برای تزیین آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد.و علت آن تنها زیبایی و تنوع رنگ گلها نیست بلکه سهولت کشت نیز در این امر دخالت دارد.واریته های مناسب برای این منظور,آنهایی هستند که دارای قد کوتاه می باشند و هیچگاه ارتفاع آن از 30 تا 25 سانتی متر تجاوز نمیکند.برگ ها دراز,شمشیری,نسبتا پهن که معمولا از هر پیاز یک ساقه گل دهنده خارج میشود که فقط به یک گل ختم میشود.گل ها ممکن است ساده یا پرپر باشند. ارقام پرپر به علت زیبایی گل و طولانی بودن دوران گل دهی برای آپارتمان بیشتر مورد توجه می باشند.

روش تکثیر گل لاله

این گیاه با کاشت پیاز و بذر تکثیر می یابد. در صورت کاشت بذر 2 سال طول میکشد تا پیاز تولید شود و این پیاز هم بین 4 تا 6 سال زمان نیاز دارد تا گلدار شود.

بهترین روش,استفاده از پیاز های آماده است و بهترین زمان آن مهر و آبان میباشد.

پرورش گل لاله

گل ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند,در زمان پژمردگی از آبیاری خودداری گردد,بهتر است تا زمان پژمردگی گل ها هر دو هفته یکبار با کود کامل تغذیه شود, حداکثر تا 3 سال میتوان از یک پیاز استفاده نمود,نسبت به سرما مقاوم است,پیاز هارا پس از گلدهی از خاک ذرآورده و سال بعد مجددا بکارید.

کود 

 

نوع خاک

مخلوط خاک باغچه,ماسه بادی و تورب به همراه خاکبرگ

فصل گل

اواخر زمستان تا اواسط بهار

آبیاری

خاک خشک تا مرطوب

قیمت گل لاله

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن برای مشاهده قیمت می تواند به بخش ها دسته گل و تاج گل سایت گل فروشی رضوان مراجعه نماید.

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل لاله

عکس شماره 1

 

عکس شماره 2

عکس شماره 3

شما می توانید جهت خرید دسته گل های لاله و یا سبد گل و تاج گل بر روی لینک زیر کلید نمایید.

گل لاله

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل لاله”

دسته: