ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل فیکوس

تماس بگیرید

مشخصات گل فیکوس

گل فیکوس

  • نام علمی : Ficus benjamina
  • نام انگلیسی : Weeping fig
  • نام خانواده : Moraceae

گل فیکوس

این جنس دارای 800 گونه از گیاهان خزان کننده و همیشه سبز به شکل درخت ، درختچه و بالارونده می باشد. طرز پرورش و نگهداری فیکوس مانند سایر گیاهان گلخانه ای آسان است لیکن نیاز به مراقبت دارد که در زیر تشریح می شود. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گل فیکوس مقاله همه چیز درباره ی گل فیکوس را مطالعه نمایید.

  • موقعیت : روشنایی کامل دور از اشعه مستقیم آفتاب و نیز حفاظت در مقابل جریان هوا و منابع گرما.
  • آبیاری : آبیاری بایستی در حد اعتدال باشد ( غرقاب گلدان ها باعث زرد شدن و افتادن برگ ها می گردد ). بهترین طریقه آبیاری این گیاه قرار دادن گلدان ها در ظرف حاوی آب ( تقریبا آب به ارتفاع 2 سانتی متر ) به مدت 2 تا 3 ساعت تقریبا در هر هفته یک بار می باشد.
  • شستشوی برگ ها : این عمل بایستی هر 3 تا 4 روز یک بار صورت بگیرد اگر برگ های شفاف و درخشان دوست دارید باید هر چند مدت یک بار آن ها را با مواد شستشو دهنده مخصوص برگ ها اسپری نمایید. می توانید این محلول را از گل فروشی ها تهیه کنید.
  • کود : هر ماه یکبار بایستی از یک کود محلول شیمیایی استفاده گردد. در فصل پاییز استفاده از یک قاشق چایخوری گرد استخوان در سطح خاک گلدان مفید به نظر می رسد.
  • خاک : خاک سطح گلدان باید مرتب خراش داده شود تا آب داخل آن نفوذ نماید.
  • برگ ها را مرتب بازرسی نمایید تا اگر علائم قهوه ای یا خال های سفید عنکبوت قرمز در روی آن ها وجود دارد در صورت لزوم مداوا گردد. اگر علی رغم این آزمایشات علائمی از ریزش برگ ها مشاهده گردید، برگ های قسمت پایین تنه درخت را قطع نمایید. سپس از زیر شاداب ترین برگ ، تنه را در داخل خاک نمایید. پس از ریشه دار شدن تنه داخل خاک ، ریشه های قبلی را قطع نموده و گیاه را در گلدان جدیدی وارد نمایید. با آبیاری دقیق و مراقبت دائمی به زودی جوانه های جدید شروع به باز شدن می نمایند.

گل فیکوس

زیبا ترین گونه ها

الاستیکا ( F.elastica )  : واریته های دکورا و وریگاتا دارای برگ های سفید و سبز ، واریته دوشری دارای حاله ی سفید سبز تیره و سبز روشن ابری می باشد.

لیراتایاپاندوراتا ( pandurata ) : یکی از زیباترین فیکوس ها است. برگ های گیتاری شکل با حاشیه های مواج است.

ماکروفیلا ( f.macrophylla ) : دارای برگ های به طول 30 سانتی متر و رده های مشخصی است.

پومیلا ( pumila ) : این نوع فیکوس بالا رونده همیشه سبز بومی ژاپن و چین است و دیوارها و شبکه ها یا داربست ها را مانند پرده می پوشاند.این گونه بیشتر مناسب ایوان های سرد و قسمت های مرطوبی است. در آب و هوای گرم می توان آن ها را در هوای آزاد در سایه قرار داد.

فیکوس بنجامین ( bengamina ) : از بهترین و مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود. وقتی گیاه بلند شود شاخه هایش آویخته می گردد. گونه های ابلق آن ضعیف تر از گونه های سبز رنگ آن می باشد. برگ های نارس آن به رنگ سبز روشن است که با افزایش سن گیاه به رنگ سبز تیره در می آید. این گیاه نیاز به مکان روشن دور از اشعه مستقیم آفتاب دارد. حداقل دمای قابل تحمل آن 16 درجه سانتی گراد می باشد. تکثیر آن از طریق قلمه های سرشاخه در درون خاک در دمای 30 درجه سانتی گراد می باشد.

گل فیکوس

شناسنامه گل فیکوس

مبدا : آمریکای شمالی آسیا و دیگر مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری.

نوع : به صورت درخت ، درختچه و بالا رونده. از بافت این گیاه شیره ی شیری رنگ خارج می شود که گاهی اوقات در اثر تماس با دست سوزش ایجاد می کند.

برگ ها : همیشه سبز، متناوب، چرمی یا علفی است در روی برگ ها رگه های کم و بیش مشخصی وجود دارد. شکل برگ ها تخم مرغی و  طویل است.

مورد استفاده : گیاهان آپارتمانی.

موقعیت : در آپارتمان روشنایی کامل دور از اشعه مستقیم آفتاب ، در باغچه بایستی در محل های گرم و سر پناه در سایه یا نیمه سایه کاشته شوند. این گیاهان در آفتاب هم می توانند زنده بمانند. لیکن برگ ها شادابی و شفافیت خود را از دست می دهند.

خاک : برای استفاده در آپارتمان مخلوطی از یک قسمت خاک باغچه ، 2 قسمت خاک برگ و یک قسمت ماسه برای استفاده در باغچه بایستی در خاک کاملا زهکشی شده کشت شود.

موقع کاشت : در هوای آزاد در اواخر زمستان گیاهان گلخانه ای بایستی در بهار یا پاییز تعویض گلدان گردد.

تکثیر : وسیله قلمه سرشاخه، قلمه ساقه، خوابانیدن هوایی یا زمینی.

گل فیکوس

جهت ثبت سفارش و خرید گل فیکوس می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل فیکوس

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل فیکوس”

فیلتر محصولات

بعد از تعیین، منو را ببندید

نوع تاج گل

نوع تاج گل

جنس پایه

جنس پایه

ارتفاع

ارتفاع

نوع گل

نوع گل

تعیین بازه قیمت