ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل برگ قاشقی

تماس بگیرید

مشخصات گیاه برگ قاشقی یا پپرومیا

گیاه برگ قاشقی

  • نام علمی : Peperomia
  • نام انگلیسی : Desert privet
  • نام خانوادگی : Piperaceae

گل برگ قاشقی

برگ قاشقی نام گیاهی است که در فارسی اصیل به آن فلفلوار ( برگرفته شده از ریشه ی لاتینی آن و به معنی فلفل ) و در فارسی رایج به آن پپرومیا یا همان برگ قاشقی گفته می شود. این گیاه از خانواده ی Piperaceae بوده و خاستگاه اصلی آن آمریکای مرکزی و جنوبی است. گیاهی علفی و همیشه سبز و با رشد کند از خانواده ی پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل آمازون است. برگ های گل قاشقی قلبی شکل و گوشتی و ابلق به رنگ های سفید کرمی در متن سبز، در زادگاهش در جنگل های نسبتا تاریک زندگی می کند. به همین دلیل یک گل آپارتمانی مناسب برای محیط های سایه و تاریک در آپارتمان ها می باشد. این گیاه در کاشت گروهی هم به عنوان پوشش گلدان و هم به عنوان یک گیاه مجزا مورد استفاده قرار می گیرد و مقایسه جالبی در شکل برگ ها به وجود می آورد. واریته های زیادی از گل برگ قاشقی در ایران پرورش می یابند. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گل برگ قاشقی مقاله همه چیز درباره ی گل برگ قاشقی یا پپرومیا را مطالعه نمایید.

 

گیاه برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی

نیاز ها ، اصول داشت و نگهداری گل پپرومیا یا برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی

نور مورد نیاز گل برگ قاشقی

محیطی با نیم سایه آفتاب و کنار پنجره احتیاجات نوری این گل را تامین می کند. مراقب اشعه مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر باشید.

گیاه برگ قاشقی

دما مورد نیاز گل برگ قاشقی

حداکثر درجه حرارت مناسب برای نگهداری گل قاشقی در فصل تابستان 24 درجه سانتی گراد و حداقل درجه حرارت مناسب در فصل زمستان 18 درجه سانتی گراد است. البته گل قاشقی تا درجه حرارت 10 درجه سانتی گراد هم از خود مقاومت نشان می دهد. توجه کنید که این گل به هوای خنک نیاز دارد وگرنه برگ هایش خشک و شکننده می شوند.

گیاه برگ قاشقی

آبیاری مورد نیاز گل برگ قاشقی

اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود؛ آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه و در نهایت حمله قارچ بیماری زای بوتری تیس می گردد. در فصل تابستان هر 7 روز یک بار و در زمستان هر 2 الی 3 روز یک بار گل قاشقی را آبیاری نمایید.

گیاه برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی

برگ قاشقی

رطوبت مورد نیاز گل برگ قاشقی

برای تامین رطوبت لازم گل قاشقی غبار پاشی هفته ای دو بار در فصل تابستان و یک بار در فصل زمستان توصیه می گردد.

برگ قاشقی

تغذیه مورد نیاز گل برگ قاشقی

مواد غذایی و عناصر مورد نیاز گیاه را با افزایش کود های مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر هفته یک بار تامین کنید. گل برگ قاشقی یا پپرومیا با وجود نگهداری آسان، قیمت مناسب و قابلیت تکثیر و پرورش فراوان و به علاوه زیبایی و جلب توجه کردن برگ ها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

برگ قاشقی

خاک مناسب برای گل برگ قاشقی

خاک لیمونی بهترین محیط رشد ریشه این گیاه است.

برگ قاشقی

تعویض گلدان برگ قاشقی

ریشه های این گیاه سطحی و ریز است. این گل ترجیح می دهد در گلدان های کوچک زندگی کند. به هر صورت هر سال ریشه ها را بازدید کنید، در صورت لزوم آن را با یک اندازه بزرگ تر تعویض نمایید.

برگ قاشقی

تمیز نمودن برگ های گل برگ قاشقی

غبار پاشی جهت تمیز نمودن برگ ها کافی است. از مواد براق کننده ی شیمیایی استفاده نکنید. برگ های گیاه ترد و شکننده هستند. آن ها را دست مالی نکنید.

برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی

برگ قاشقی

روش ازدیاد و تکثیر گیاه برگ قاشقی

تکثیر گل برگ قاشقی از طریق گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر فصل بهار یا فصل تابستان و ریشه دار کردن آن ها در دمای 18 درجه سانتی گراد تا 24 درجه سانتی گراد انجام می شود.

برگ قاشقی

آموزش نحوه ی قلمه گیری گیاه برگ قاشقی

در فصل تابستان از انتهای شاخه ها ساقه هایی با جوانه انتهایی و حداقل با دو جفت برگ قطع کنید؛ جفت پائین برگ را حذف و آن ها را در خاک مخلوط شن و پیت بکارید و در درجه حرارت 18 درجه سانتی گراد و به مدت 21 روز نگهداری نمایید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل برگ قاشقی می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل برگ قاشقی

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل برگ قاشقی”