ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل رز

تماس بگیرید

مشخصات گل رز

نام علمی : Rosa spp 

نام انگلیسی :Rose

نام خانواده : Rosaceae

 

 گل رز یا گل سرخ گیاهی است که به خانواده رزاسه ( Rosacea ) تعلق دارد. در این خانواده حدود ۱۰۷ جنس و ۳۱۰۰ گونه وجود دارد . رزها به همراه ۲۴ خانواده دیگر در یک راسته قرار دارند و این راسته با نام راسته رز ( Rosales ) شناخته می شود . حدود ۷۰ جنس از خانواده رز به عنوان گیاهان زینتی ، خوراکی و دارویی کاربرد فراوان دارند . جنس رز حدود ۱۴۰گونه دارد که ۹۵گونه از آنان منشا آسیایی ، ۱۸عدد منشا آمریکای شمالی داشته و مابقی از اروپا و آفریقا منشا گرفته اند . بیش از ۲۰۰۰۰ رقم از رزها در نتیجه انجام هیبریداسیون ، جهش هستند و با استفاده از شیوه های نام برده شده هر ساله نمونه های جدیدی نیز بدست می آیند .

عمر گل های این گیاه بسته به گونهٔ آن بین ۲ تا ۴ هفته می باشد . بوته های گل سرخ ، معمولاً برای زیباسازی فضاهای سبز ، باغ ها ، پارک ها ، خیابان ها، پرچین ها و خانه ها استفاده می شوند .

رز به عنوان ملکهٔ گل ها شهرت دارد. پرورش رز تنها برای لذت بردن از زیبایی این گل نیست بلکه از این گل برای عطرسازی، تهیهٔ چای، مربا، لیکور و بسیاری مواد خوراکی دیگر استفاده می شود.

موارد استفاده گل رز

عطر رز آرامش بخش سیستم عصبی است و در راحت به خواب رفتن انسان تأثیر دارد و به همین سبب در عطر درمانی بکار برده می شود. اسانس رز گرانترین اسانس دنیا است و هر گرم آن معادل یک گرم طلا در بازار جهانی قیمت دارد. گل رز از نظر کثرت قرار گرفتن در جایگاه گل ملی مقام نخست را در میان تمامی گل ها دارد و در ۱۰ کشورِ ایران، آمریکا، انگلستان، ایتالیا، رومانی، عراق، عربستان سعودی، مراکش، لوکزامبورگ و بلغارستان به عنوان گل ملی انتخاب شده است.

روش تکثیر گل رز

این گیاه با تقسیم بوته قلمه زنی و پیوند تکثیر می یابد . قلمه را باید از شاخه هایی که گل داده اند انتخاب نمود,و بهترین زمان آن هنگامی است که برگ ها شروع به ریزش میکنند.پیوند مخصوص رز,پیوند نوعT می باشد که اوایل تابستان انجام میشود.

پرورش گل رز

گل های معطر بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند,بهتر است از کود کامل برای تغذیه آن هر14 روز یکبار استفاده نمود,در انواع پا کوتاه, مجنون و رونده موجود می باشد. پس پایان گلدهی و قبل از شروع زمستان نباز به هرس شدیدی دارد. به عنوان گل شاخه بریده استفاده زیادی دارد.

کود

 

نوع خاک

بهترین خاک  برای کاشتن گل سرخ خاک رسی و شنی تازه است که کمی سنگین بوده و وقتی آن را آب میدهند به ابزار کار میچسبد ولی پس از مدت کمی رطوبت اضافی را از خود رد کرده و میتوان استفاده کرد.

فصل گل

بهار,تابستان,پاییز

آبیاری

غفلت کردن در آبیاری رز ها باعث ضعیف شدن ریشه های سطحی کوچک متندن سایز گل ها کاهش رشد آنها و همچنین پایان زود هنگام گلدهی را به دنبال دارد. آب دادن به موقع و مداوم در سال اول ضروری است.

 

 

قیمت گل رز

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن سفارش گل رز به صورت تک شاخه نیز امکان پذیر است.

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل رز

عکس شماره یک

 

 

عکس شماره دو

 

عکس شماره سه

 

شما می توانید جهت خرید جعبه گل رز و دسته گل های رز و یا سبد گل و تاج گل بر روی لینک زیر کلید نمایید.

گل رز

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل رز”

دسته: