ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل خشک جغجغک / صابونک

تماس بگیرید

 • خرید گل خشک جغجغک با کیفیت عالی و رنگ طبیعی به صورت تضمینی
 • برای اطلاع از موجودی محصول لطفا با شماره 09102188112 تماس بگیرید

گل خشک جغجغک ( صابونک )

گل خشک جغجغک : جغجغک گیاهی است دو لپه ای و یکساله از خانواده میخک ها ( caryophyllaceae ) که از طریق بذر تکثیر می شوند. علفی با ساقه هایی قائم به ارتفاع 50 تا 100 سانتی متر که در منتهی الیه منشعب و به گل آذین گرزن دو جانبی ختم می شود. برگ های این گیاه متقابل و بدون پایه و دمبرگ اند و غلاف پهنی دارند که ساقه را احاطه می کند. برگ ها ساده و بدون دندانه و بریدگی هستند و به نوک تیزی منتهی می شوند. سطح آن ها صاف، بدون پرز و رنگ شان سبز متمایل به خاکستری است.

کاسه گل بدون برگه های فرعی و از 5 کاسبرگ منظم و به هم پیوسته درست شده است که حلقه ای را تشکیل می دهند. کاسه پنج خط الراس دارد و به 5 دندانه منتهی می شود که پس از رسیدن دانه، درشت و متورم می گردد. طول کاسه به 10 تا 15 میلی متر می رسد. گلبرگ ها صورتی رنگ، آزاد، منظم و طویل تر از کاسبرگ ها هستند. قاعده گلبرگ ها مانند اغلب گیاهان تیره میخک به نوک باریکی به نام ناخنک ختم می شوند که 14 تا 23 میلی متر طول دارد.

نافه این گیاه از 10 پرچم آزاد تشکیل شده و تخمدان مرکب از 5 کارپل است که روی پایه خیلی کوتاهی قرار گرفته است و به دو خامه منتهی می شود. میوه جغجغک، کپسولی است که با 4 شکاف باز می شود و در داخل کاسه خشک و غشایی گل باقی می ماند. دانه گرد، کوچک و سیاه رنگ است و سطح خارجی آن ناصاف به نظر می رسد. گل های این گیاه، کم دوام است. برای آشنایی بیشتر مقاله آشنایی با مشخصات گیاه جغجغک را مطالعه نمایید.

مشخصات گل جغجغک

 • نام فارسی : جغجغک ، صابونک
 • نام علمی : .Vaccaria pyramidata Medic
 • نام فرانسه : Gypsophile vaccaire , S. des vaches, Saponaric angulcuse, Vaccaire
 • نام انگلیسی : Cow – herb, Cow soapwort, cow cockle
 • نام آلمانی : Ackerkukhkraut, Kuhkraut
 • نام ایتالیایی : Mezzettion, Erba perfoliata, Sporiaria pentagona
 • نام عربی : فول العرب
 • راسته : میخک سانان
 • تیره : میخکیان
 • سرده : جغجغک‌ها

امروزه کشور‌های زیادی به تولید و تکثیر گل‌ها به روش تکنولوژی های جدید روی آورده اند. مردم کشور‌های اروپایی سرانه مصرفی بالایی در مصرف گل و گیاه دارند. گل ها در اعیاد مذهبی و اجتماعی بیشتر از روز‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل خشک جغجغک علاوه بر زیبایی، دوام زیادی نیز دارد و می توان سال ها آن ها را نگهداری کرد بدون اینکه بشکنند و یا با گذشت زمان پوسیده شوند. از گل خشک جغجغک می توان در گل آرایی و دیزاین انواع دکوراسیون داخلی استفاده کرد که همین امر موجب شده طرفداران زیادی در جهان داشته باشد. ما این محصول را با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهیم…

تیم گل فروشی رضوان بهترین ها را به شما ارائه می کند، با ثبت سفارش اینترنتی انواع گل خشک با قیمت ارزان و با بهترین کیفیت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید…

09124188112 – 09102188112

 

بیشتر بخوانید :

راهنمای خشک کردن انواع گل ها

 

رنگ :

رنگ طبیعی

اندازه :

 

حداقل مقدار سفارش :

 

نمونه ای از انواع دکور گل خشک جغجغک :

گل خشک جغجغک

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل خشک جغجغک / صابونک”

دسته: