ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل خشک تلخه

تماس بگیرید

خرید گل خشک تلخه با کیفیت عالی و رنگ طبیعی به صورت تضمینی

 

گل خشک تلخه

گل خشک تلخه : تلخه گیاهی است دولپه‌ای و چند ساله و از خانواده کاسنیان، تلخ مزه و جزو گیاهان هرز صیفی کاری ها، باغ‌ها و زمین‌های بایر است که برگ‌های ساده، بدون پایه، و رنگ سبز آن به دلیل وجود کرک متمایل به خاکستری شده‌اند. شکل برگ‌های ناحیه تحتانی ساقه باریک و کشیده و حاشیه آن‌ها دندانه دار است، ولی برگ‌هایی ناحیه فوقانی معمولاً کوچکترند و شکل آن‌ها هم بر خلاف برگ‌های پایینی درشت و فاقد دندانه است.

ساقه‌های تلخه راست و حاوی انشعابات متعددی است و انتهای ساقه به گل آذین تخم مرغی شکل ختم می‌شود که رنگ آن صورتی یا بنفش است و روی برگ‌ها و ساقه‌ها کرک‌های نرمی به رنگ خاکستری وجود دارد. ساقه تلخه طویل و انشعابات آن از سطح خاک شروع می‌شود و تاحدی روی خاک می‌خزد. گل‌آذین این گیاه مرکب ( کاپیتول ) است. کاپیتول‌ها تخم مرغی شکل و معمولاً از کاپیتول گل گندم کوچکترند. هر یک از آن‌ها از چندین گلچه صورتی رنگ، که ظاهراً با هم مشابه هستند، تشکیل یافته‌است. هر کاپیتول به وسیله برگه‌های اصلی و فرعی سخت پوشیده شده‌است.

گلچه‌های تلخه نیز مانند سایر گیاهان این تیره دارای تخمدان تحتانی است. هر یک از گلچه‌ها پنج گلبرگ دارد که به یکدیگر پیوسته‌اند و جام لوله‌ای شکلی را به وجود می‌آورند. نافه نیز از پنج پرچم تشکیل شده که میله‌های آزاد دارد و به جدار گلچه متصل است. بساک آن‌ها به هم پیوسته‌است و خامه مادگی از داخل آن عبور می‌کند. میوه تلخه آکن و از یک خانه تشکیل شده‌است که داخل آن یک دانه آزاد وجود دارد. برای آشنایی بیشتر مقاله آشنایی با مشخصات گیاه تلخه را مطالعه نمایید.

مشخصات گیاه تلخه

  • نام انگلیسی : Russian knapweed
  • نام علمی : Rhaponticum repens
  • راسته : میناسانان
  • تیره : کاسنیان
  • سرده : Cynareae

امروزه کشور‌های زیادی به تولید و تکثیر گل‌ها به روش تکنولوژی های جدید روی آورده اند. مردم کشور‌های اروپایی سرانه مصرفی بالایی در مصرف گل و گیاه دارند. گل ها در اعیاد مذهبی و اجتماعی بیشتر از روز‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل خشک تلخه علاوه بر زیبایی، دوام زیادی نیز دارد و می توان سال ها آن ها را نگهداری کرد بدون اینکه بشکنند و یا با گذشت زمان پوسیده شوند. از گل خشک تلخه می توان در گل آرایی و دیزاین انواع دکوراسیون داخلی استفاده کرد که همین امر موجب شده طرفداران زیادی در جهان داشته باشد. ما این محصول را با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهیم…

تیم گل فروشی رضوان بهترین ها را به شما ارائه می کند، با ثبت سفارش اینترنتی انواع گل خشک با قیمت ارزان و با بهترین کیفیت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید…

09124188112 – 09102188112

 

بیشتر بخوانید :

راهنمای خشک کردن انواع گل ها

 

رنگ :

رنگ طبیعی

اندازه :

 

حداقل مقدار سفارش :

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل خشک تلخه”

دسته: