ثبت سفارش تلفنی و فوری : 88969835 - 09124188112 - 09102188112

گل آرایی مراسم ختم و ترحیم

تماس بگیرید

گل آرایی مراسم ختم و شمع آرایی ترحیم

گل آرایی مراسم ختم : شاید تا نام گل آرایی مراسم و تشریفات مجالس به گوش میرسد اکثریت به یاد مراسم های شاد مانند عروسی و نامزدی و … بیفتند.

اما کسانی که در یک مراسم ترحیم باشکوه و حرفه ای با نظم و آرامشی خاص شرکت کرده باشند می دانند که یک گروه تشریفاتی مجالس تا چه اندازه در جهت آبرومندانه برگزار شدن مراسم سوگواری حائز اهمیت می باشد.

گل آرایی و شمع آرایی مراسم سوگواری یکی کارهایی است که امروزه بسته به سلیقه و بودجه خانواده شخص متوفی انتخاب و انجام می شود. همانطور که می دانید نقش گل و تاج گل در مراسم ترحیم بسیار مهم بوده به طوری که طراوت ، شادابی و عطر گل باعث تسکین درد و آرامش قلب خانواده داغدیده خواهد بود. با تیم گلفروشی رضوان همراه باشید.

 

گل آرایی مراسم ختم با تیم حرفه ای گل فروشی رضوان

گل آرایی مجالس ختم و عزا امروزه به بخش جدانشدنی از مراسم تبدیل شده است. از جمله خدمات گل آرایی مجالس ختم می توان به گل آرایی سالن و مسجد و استفاده از تاج گل ترحیم نیز اشاره کرد . حتی در مجالس خصوصی تزئین محیط خانه با شمع و گل های متنوع سفید و زیبا، تزیین میز یادبود ترحیم ، گل آرایی میز ختم و تزیین میز سالگرد فوت و مراسم چهلم با شمع یا گل قابل اجرا و دیزاین می باشد. این نکته قابل ذکر است که گل آرایی مجالس ترحیم یا گل آرایی ختم نیاز به تجربه و تخصص و استفاده از افراد متخصص در گل آرایی دارد که تیم گل فروشی رضوان با ارائه خدمات حرفه‌ای در زمینه گل آرایی در خدمتتان می باشد.

 

تاج گل ترحیم

 

گل آرایی و تزیین میز مراسم ختم

انتخاب نوع گل برای تزیین میز ترحیم ، رنگ گل ها ، چیدمان گل ها و ظروف مورد استفاده در هنگام گل آرایی برای مراسم ختم نقش مهم و کلیدی را در زیبایی هر چه بیشتر و شکوه و کیفیت مراسم به عهده دارند. شاید بتوان از گل به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان برگزاری یک مراسم زیبا نام برد. گل آرایی زیبا شکوه و جلوه ای خاص و متفاوت به مراسم می‌دهد. هرچه تزئین میز با گل طبیعی یا با گل و شمع‌ های بیشتر به شکل هنرمندانه ای انجام شود تاثیر بیشتری نیز بر میهمانان حاضر خواهد گذاشت.

گل آرایی مراسم ختم

 

گل آرایی مراسم ختم و یادبود با چه گل هایی انجام می شود؟

 • ■ معمولاً گلهایی كه براي مراسم سوگواری مورد استفاده قرار ميگيرند به رنگ سفيد هستند. گلايل، داودی، شيپوری، زنبق و ميخك سفيد همگی مناسب مي‌باشند. و اغلب از تاج گل گلایل استفاده میکنند.
 • ■ گل‌های سفيد نشانه آرامش و صلح هستند و وقتی كه انسان غمي دارد نياز به آرامش دارد، لذا از چنين گل‌هايی براي مراسم سوگواری استفاده ميكنند. از شمع سفيد يا سياه و روبان سياه براي كامل كردن گل آرایی نيز استفاده ميشود.
 • ■ در مراسم سوگواري ميتوانيم از گلهاي شاخه بریده به عنوان دسته هم استفاده كنيم. مثلا 4 شاخه گل شيپوری را با روبان سياه بسته به صورت يك دسته گل تزيين مي‌كنيم.
 • ■ البته اگر مراسم در جايي باشد كه گلدان يا وسيله ديگری در اختيار نباشد بهتر است اين شاخه ها را در سبدهاي كوچك يا بصورت تاج گل تهيه كرد.
 • ■ همچنين پايه اي كه جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده ميكنيم. اين گل آرایی را به شكل بادبزنی درست ميكنيم. براي شروع كار از گلهای داودی در وسط كار بكار مي‌بريم
 • ■ و حالت بادبزن بودن گل آرایی را درست ميكنيم. گلهاي ايستاده را در وسط و گلهاي كنار را با زاويه 45 درجه بكار ميبريم.
 • ■ بايد طوري گل آرايي كنيم كه كشيدگی كار مشخص باشد. فاصله بين گلها را با گردي و گلهای كوتاهتر و نيز برگ‌های شمشاد و بامبو پر ميكنيم.
 • ■ ميتوان جا شمعی هاي كوچك به شكل توپي درست كنيم و روي ميزهاي كوچكي كه در منزل يا جاهايي كه مراسم سوگواري برگزار است قرار دهيم.
 • ■ در اين گل آرایی ميتوان فقط از گلهاي گلايول استفاده كرد. البته گل‌هاي مريم و شب بو را مي‌توان استفاده كرد.
 • ■ گل‌ آرايي‌هاي بزرگ مانند تاج گل عزا برای در ورودی مساجد و يا تالارهايي كه مراسم سوگواری در آنجا برگزار مي‌شود مناسب هستند.
 • ■به خاطر داشته باشيد كه هميشه بعد از انجام گل‌ آرايي اسفنج را كاملا آب دهيد، زيرا در اين مرحله گل‌ها نياز زيادي به آب دارند.
 • ■ توجه داشته باشيد كه در اين گل آرایی از شمعهاي دودزا يا آتش‌گير استفاده نكنيد بلكه شمعهاي بدون اشك و خوب بكار بريد.
 • ■ هم‌چنين در اين گل آرايي از شمع سفيد و روبان سياه در قسمت مركزي كار استفاده كنيد.

 

 

تزیین سنگ قبر برای سالگرد و گل آرایی

گل ها نماد زیبایی و مظهر طراوت و پاکیزگی می باشند. امروزه برای گل آرایی سنگ مزار ایده های بسیاری مانند شمع آرایی مراسم ختم، تاج گل مراسم ختم و … وجود دارد و اغلب افرادی که عزیزی را از دست داده اند در مراسم خاکسپاری ، مراسم چهلم و یا در مراسم سالگرد ، آرمگاه و یا سنگ قبر عزیز از دست رفته اش را مزیین به گل می کنند. این آداب از دیدگاه از عامه مردم، هدیه ای برای میت می باشد، ضمن این که این عمل را به عنوان عاملی برای تسکین روح و تسلای خاطر صاحبان عزا می پندارند.

بنابراین اگر در این فکر هستید که با قرار دادن گل بر روی سنگ قبر عزیز خود، فضای معنوی و همچنین آرامش دهنده و زیبایی را تدارک ببینید و مزارش را به بهترین شکل بیارایید، پیشنهاد می کنیم برای گل آرایی مراسم ختم با تیم گل فروشی رضوان مشورت کنید.

 

شماره تماس گل فروشی رضوان :

02188969835


هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گل آرایی مراسم ختم و ترحیم”

دسته: