ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آرایی مراسم ختم و ترحیم

تماس بگیرید

گل آرایی مراسم ختم و شمع آرایی ترحیم

 

 

گل آرایی مراسم ختم : شاید تا نام گل آرایی مراسم و تشریفات مجالس به گوش می رسد اکثریت به یاد مراسم های شاد مانند عروسی و نامزدی و … بیفتند. اما کسانی که در یک مراسم ترحیم باشکوه و حرفه ای با نظم و آرامشی خاص شرکت کرده باشند می دانند که یک گروه تشریفاتی مجالس تا چه اندازه در جهت آبرومندانه برگزار شدن مراسم سوگواری حائز اهمیت می باشد.

گل آرایی و شمع آرایی مراسم سوگواری یکی کارهایی است که امروزه بسته به سلیقه و بودجه خانواده شخص متوفی انتخاب و انجام می شود. همانطور که می دانید نقش گل و تاج گل در مراسم ترحیم بسیار مهم بوده به طوری که طراوت ، شادابی و عطر گل باعث تسکین درد و آرامش قلب خانواده داغدیده خواهد بود. با تیم گلفروشی رضوان همراه باشید.

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم با تیم حرفه ای گل فروشی رضوان

گل آرایی مجالس ختم و عزا امروزه به بخش جدانشدنی از مراسم تبدیل شده است. از جمله خدمات گل آرایی مجالس ختم می توان به گل آرایی سالن و مسجد و استفاده از تاج گل ترحیم نیز اشاره کرد. حتی در مجالس خصوصی تزئین محیط خانه با شمع و گل های متنوع سفید و زیبا، تزیین میز یادبود ترحیم ، گل آرایی میز ختم و تزیین میز سالگرد فوت و مراسم چهلم با شمع یا گل قابل اجرا و دیزاین می باشد. این نکته قابل ذکر است که گل آرایی مجالس ترحیم یا گل آرایی ختم نیاز به تجربه و تخصص و استفاده از افراد متخصص در گل آرایی دارد که تیم گل فروشی رضوان با ارائه خدمات حرفه‌ای در زمینه گل آرایی در خدمتتان می باشد.

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی و تزیین میز مراسم ختم

انتخاب نوع گل برای تزیین میز ترحیم ، رنگ گل ها ، چیدمان گل ها و ظروف مورد استفاده در هنگام گل آرایی برای مراسم ختم نقش مهم و کلیدی را در زیبایی هر چه بیشتر و شکوه و کیفیت مراسم به عهده دارند. شاید بتوان از گل به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان برگزاری یک مراسم زیبا نام برد. گل آرایی زیبا شکوه و جلوه ای خاص و متفاوت به مراسم می‌دهد. هرچه تزئین میز با گل طبیعی یا با گل و شمع‌ های بیشتر به شکل هنرمندانه ای انجام شود تاثیر بیشتری نیز بر میهمانان حاضر خواهد گذاشت.

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم و یادبود با چه گل هایی انجام می شود؟

✅ معمولاً گل هایی كه برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می گيرند به رنگ سفيد هستند. گل گلايل ، گل داوودی ، گل شيپوری ، گل زنبق و گل ميخک سفيد همگی مناسب می باشند  و اغلب از تاج گل گلایل استفاده می کنند.

✅ گل‌های سفيد نشانه آرامش و صلح هستند و وقتی كه انسان غمی دارد نياز به آرامش دارد، لذا از چنين گل‌هايی برای مراسم سوگواری استفاده می كنند. از شمع سفيد يا سياه و روبان سياه برای كامل كردن گل آرایی نيز استفاده می شود.

✅ در مراسم سوگواری می توانيم از گل های شاخه بریده به عنوان دسته هم استفاده كنيم. مثلا 4 شاخه گل شيپوری را با روبان سياه بسته به صورت يک دسته گل تزيين می كنيم.

✅ البته اگر مراسم در جايی باشد كه گلدان يا وسيله ديگری در اختيار نباشد بهتر است اين شاخه ها را در سبدهای كوچک يا به صورت تاج گل تهيه كرد.

✅ همچنين پايه ای كه جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده می كنيم. اين گل آرایی را به شكل بادبزنی درست می كنيم. برای شروع كار از گل های داوودی در وسط كار به كار می بريم و حالت بادبزن گل آرایی را درست می كنيم. گل های ايستاده را در وسط و گل های كنار را با زاويه 45 درجه به كار می بريم.

✅ بايد طوری گل آرايی كنيم كه كشيدگی كار مشخص باشد. فاصله بين گل ها را با گردی و گل های كوتاه تر و نيز برگ های شمشاد و بامبو پر می كنيم.

✅ می توان جا شمعی های كوچک به شكل توپی درست كنيم و روی ميزهای كوچكی كه در منزل يا جاهايی كه مراسم سوگواری برگزار است قرار دهيم.

✅ در اين گل آرایی می توان فقط از گل های گلايل استفاده كرد. البته گل‌ مريم و گل شب بو را می توان استفاده كرد.

✅ گل‌ آرايی های بزرگ مانند تاج گل عزا برای در ورودی مساجد و يا تالارهايی كه مراسم سوگواری در آن جا برگزار می شود مناسب هستند.

✅ به خاطر داشته باشيد كه هميشه بعد از انجام گل‌ آرايي اسفنج را كاملا آب دهيد، زيرا در اين مرحله گل‌ها نياز زيادی به آب دارند.

✅ توجه داشته باشيد كه در اين گل آرایی از شمع های دودزا يا آتش‌گير استفاده نكنيد بلكه شمع های بدون اشک و خوب به كار بريد.

✅ همچنين در اين گل آرايی از شمع سفيد و روبان سياه در قسمت مركزی كار استفاده كنيد.

گل آرایی مراسم ختم

گل آرایی مراسم ختم

تزیین سنگ قبر برای سالگرد و گل آرایی

گل ها نماد زیبایی و مظهر طراوت و پاکیزگی می باشند. امروزه برای گل آرایی سنگ مزار ایده های بسیاری مانند شمع آرایی مراسم ختم، تاج گل مراسم ختم و … وجود دارد و اغلب افرادی که عزیزی را از دست داده اند در مراسم خاکسپاری ، مراسم چهلم و یا در مراسم سالگرد ، آرمگاه و یا سنگ قبر عزیز از دست رفته اش را مزین به گل می کنند. این آداب از دیدگاه از عامه مردم، هدیه ای برای میت می باشد، ضمن این که این عمل را به عنوان عاملی برای تسکین روح و تسلای خاطر صاحبان عزا می پندارند.

بنابراین اگر در این فکر هستید که با قرار دادن گل بر روی سنگ قبر عزیز خود، فضای معنوی و همچنین آرامش دهنده و زیبایی را تدارک ببینید و مزارش را به بهترین شکل بیارایید، پیشنهاد می کنیم برای گل آرایی مراسم ختم با تیم گل فروشی رضوان مشورت کنید.

 

شماره تماس گل فروشی رضوان :

09124188112

09102188112

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آرایی مراسم ختم و ترحیم”

دسته: