فروشگاه

گلدان درختی دیفن باخیا
گلدان درختی دیفن باخیا

گلدان درختی دیفن باخیا

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گلدان درختی دیفن باخیا

گلدان درختی دیفن باخیا دارای 30 نوع مختلف از گیاهان همیشه سبز چند ساله است که به علت برگ های خاص و زیبایی که دارند بسیار مورد توجه و رایج هستند و در بسیاری از منازل پرورش داده می شوند . این گیاه متعلق به منطقه برزیل است ، ساقه ای نرم دارد و برگ هایش با توجه با نوع آن معمولا سبز رنگ بوده و لکه هایی به رنگ های زرد کمرنگ و سفید کرمی یا شیری روی برگها دیده می شوند.برگ هایی که در انتهای گیاه قرار دارند تقریبا بطور مداوم در حال رشد هستند و ریزش آنها طبیعی است و به مرور ساقه اش حالتی لخت میگیرد.

این گلدان برای پرورش و نگهداری در محیط های مسکونی و در داخل منزل و محیط کار ( بطور مثال برای استفاده در اتاق نشیمن یا اتاق کنفرانس ) مناسب بوده و گل آپارتمانی محسوب می شود به این دلیل که گیاهی مقاوم است و نگهداری از آن آسان می باشد. میتوانید این گیاه دوست داشتنی را با گلدان دلخواه خود سفارش داده و خرید کنید.

 

پرورش و نگهداری دیفن باخیا

دما : دمای 13 الی 18 درجه را دوست دارد،اگر در دمای بالا باشد نیاز به آبیاری زیاد به همراه غبار پاشی دارد.

نور : به محیط و شرایطی نیازمند است که نور متوسط داشته باشد و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد.

آبیاری : به مقدار متوسطی آب احتیاج دارد. بهتر است خاک آن معمولا دارای رطوبت باشد اما نیازی نیست که آن را زیاد آبیاری کرد ، در واقع این گیاه به آب زیاد حساسیت دارد.

خاک مناسب : مناسب ترین خاک این گیاه مخلوطی از خاک باغچه به همراه خاکبرگ است.

تکثیر و ازدیاد : توسط قلمه ریشه ، تقسیم ساقه و جدا نمودن پاجوش در بعضی از انواع آن تکثیر پیدا می کند.برای قلمه های زمینی باید قطعاتی به اندازه حدود 5سانتی متر جدا نموده و به مدت یک یا دو روز آنها را خشک کنید و سپس به حالت افقی در داخل شن قرار دهید.

تعویض گلدان : بهترین زمان در آغاز بهار و قبل از شروع شدن رشد گیاه می باشد. پیشنهاد می شود گلدانی حداقل دو سایز بزرگتر انتخاب کنید.

 

نکته : سعی کنید با یک پارچه مرطوب و نم دار (اسفنج ) هرماه روی برگ ها را به آرامی تمیز کنید.پوشیدن دستکش و یا شستن دستها در هنگام تمیز کردن و لمس کردن برگهای گیاه دیفن باخیا واجب است زیرا به  عنوان گیاهی سمی شناخته میشود. جهت تمیز نمودن ، برگها را با دست چپ نگه دارید و با دست راست هر 3 هفته یک بار روی آنها را پاک کرده و مراقب باشید که برگ ها خراشیده نشوند.

 

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گلدان درختی دیفن باخیا”

Theme Settings