ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل شمعدانی

تماس بگیرید

مشخصات گل شمعدانی

گل شمعدانی

  • نام علمی : Pelargonium
  • نام انگلیسی : Zonal hybrids | Horse-shoe geranium
  • نام خانوادگی : Geraniaceae

شمعدانی

گونه های مختلف گل شمعدانی همگی بومی آفریقای جنوبی مخصوصاً ناحیه کاپ بوده و نوع هیبریدی از این جنس که به عنوان گل آپارتمانی استفاده می شوند معمولا چند ساله می باشند و ارتفاع آن ها در طبیعت در حدود یک تا دو متر می رسد. برگ های شمعدانی بزرگ ، کروی و کرک دار می باشند. گل ها نسبتاً بزرگ و به رنگ سفید ، قرمز و بنفش به صورت گل آذین چتر ساده بر روی ساقه ظاهر می شوند. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری از گل شمعدانی مقاله همه چیز درباره ی گل شمعدانی را مطالعه نمایید.

سه گونه مهم گل شمعدانی عبارتند از :

شمعدانی حرامزاده P. zonale : این نوع از گل شمعدانی دارای شاخه های کم و برگ های بزرگ، متناوب با حاشیه کنگره ای است که اغلب در قسمت مرکزی دارای لکه های خرمایی رنگ به شکل نعل اسبی می باشد. یکی از هیبریدهای مهم این گونه که به عنوان گیاه آپارتمانی پرورش داده می شود به نام P. X Hortorum نامیده می شود و دارای واریته های زیادی می باشد.

شمعدانی پیچ P. pelatatum : اینگونه از گل شمعدانی به علت دارا بودن ساقه های آویزان و نازک و زاویه دار به عنوان گیاه آویزی استفاده می شود. برگ ها دارای 5 لوب ، تقریباً بدون کرک با حاشیه کامل و رگبرگ های مرکزی. گل ها به رنگ های قرمز ، صورتی و صورتی مایل به بنفش که به صورت چتر کاملاً متراکم از بهار تا پاییز در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند. برای استمرار گل دهی مرتباً باید گل های پژمرده را حذف کنید. این جنس دارای واریته ها و کولتیوارهای زیادی می باشد.

شمعدانی دهان اژدر P. grandiflorum : این مدل از گل شمعدانی دارای گل های بزرگ ، به رنگ سفید مایل به صورتی و رگه های ارغوانی است. یک هیبرید آن P. X domesticum نام دارد که دارای واریته و کولتیوار زیادی است که به عنوان گیاهان آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

شمعدانی

روش تکثیر گل شمعدانی

این گیاه با قلمه زنی و تقسیم بوته تکثیر می شود. برای تهیه قلمه می توان از اوایل تابستان تا اواسط پاییز اقدام کرد. همچنین می توان این گیاه را در شهریور و اسفند نیز با تقسیم بوته تکثیر نمود.

شمعدانی

نکات پرورشی گل شمعدانی

گل ها و برگ ها بخش زینتی گیاه شمعدانی را تشکیل می دهند. بهتر است هفته ای یکبار با کود کامل تغذیه شود. نسبت به سرما مقاوم می باشد. ساقه ی حامل گل های پژمرده را قبل از زمستان قطع کنید؛ با توجه به توقع کم گیاه برای مراقبت می توان از آن در تزئین گل جاهای پنجره ای استفاده نمود.

شمعدانی

خاک مناسب گل شمعدانی

مخلوطی از خاک برگ جنگلی ، خاک باغچه ، تورب ( پیت ماس ) و ماسه می باشد ( در هر صورت خاک باید بدون مواد آهکی باشد )

شمعدانی

کوددهی

برای گل شمعدانی 5 گرم در لیتر هر هفته یک بار از اردیبهشت تا شهریور ماه کافی می باشد.

شمعدانی

آبیاری

خاک خشک تا مرطوب

شمعدانی

زمان گلدهی

گلدهی شمعدانی از اوایل بهار شروع و تا اواسط پاییز ادامه می یابد.

شمعدانی

ازدیاد

قلمه ساقه در بهار و مرداد ماه و یا در اوایل پاییز در شاسی انجام می شود.

شمعدانی

جهت ثبت سفارش و خرید گل شمعدانی می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل شمعدانی

 

جهت خرید گل آپارتمانی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل شمعدانی”