ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل شمعدانی

تماس بگیرید

مشخصات گل شمعدانی

نام علمی: Pelargonium

نام انگلیسی: Zonal hybrids | Horse-shoe geranium

نام خانوادگی: Geraniaceae

گونه های مختلف گل شمعدانی همگی بومی آفریقای جنوبی مخصوصاً ناحیه کاپ بوده و نوع هیبریدی از این جنس که به عنوان گل آپارتمانی استفاده میشوند معمولا چندساله می باشند و ارتفاع آن ها در طبیعت در حدود یک تا دو متر می رسد. برگ های شمعدانی بزرگ ، کروی و کرک دار می باشند. گل ها نسبتاً بزرگ و به رنگ سفید ، قرمز و بنفش به صورت گل آذین چتر ساده بر روی ساقه ظاهر می شوند.

لطفا برای سفارش با گل فروشی تماس بگیرید

سه گونه مهم گل شمعدانی عبارتند از:

1- شمعدانی حرامزاده P. zonale : این نوع از گل شمعدانی دارای شاخه های کم و برگ های بزرگ،متناوب با حاشیه کنگره ای است که اغلب در قسمت مرکزی دارای لکه های خرمایی رنگ به شکل نعل اسبی می باشد. یکی از هیبریدهای مهم این گونه که به عنوان گیاه آپارتمانی پرورش داده می شود به نام P. X Hortorum نامیده میشود و دارای واریته های زیادی می باشد.

2- شمعدانی پیچ P. pelatatum : اینگونه از گل شمعدانی به علت دارا بودن ساقه های آویزان و نازک و زاویه دار به عنوان گیاه آویزی استفاده می شود. برگ ها دارای 5 لوب ، تقریباً بدون کرک با حاشیه کامل و رگبرگ های مرکزی. گل ها به رنگ های قرمز ، صورتی و صورتی مایل به بنفش که به صورت چتر کاملاً متراکم از بهار تا پاییز در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند برای استمرار گل دهی مرتباً باید گل های پژمرده را حذف کنید این جنس دارای واریته ها و کولتیوارهای زیادی می باشد.

3- شمعدانی دهان اژدر P. grandiflorum : این مدل از گل شمعدانی دارای گل های بزرگ ، به رنگ سفید مایل به صورتی و رگه های ارغوانی است. یک هیبرید آن P. X domesticum نام دارد که دارای واریته و کولتیوار زیادی است که به عنوان گیاهان آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

روش تکثیر گل شمعدانی  :

این گیاه با قلمه زنی و تقسیم بوته تکثیر می شود. برای تهیه قلمه می توان از اوایل تابستان تا اواسط پاییز اقدام کرد.همچنین می توان این گیاه را در شهریور و اسفند نیز با تقسیم بوته تکثیر نمود.

نکات پرورشی گل شمعدانی  :

گل ها و برگ ها بخش زینتی گیاه شمعدانی را تشکیل می دهند بهتر است هفته ای یکبار با کود کامل تغذیه شود ، نسبت به سرما مقاوم می باشد ، ساقه ی حامل گل های پژمرده را قبل از زمستان قطع کنید؛ با توجه به توقع کم گیاه برای مراقبت می توان از آن در تزئین گلجاهای پنجره ای استفاده نمود.

خاک مناسب گل شمعدانی

مخلوطی از خاک برگ جنگلی ، خاک باغچه ، تورب(پیت ماس) و ماسه می باشد (در هر صورت خاک باید بدون مواد آهکی باشد)

کود

برای گل شمعدانی 5 گرم در لیترهر هفته یکبار از اردیبهشت تا شهریور ماه کافی می باشد.

آبیاری

خاک خشک تا مرطوب

زمان گلدهی

گلدهی شمعدانی از اوایل بهار شروع و تا اواسط پاییز ادامه می یابد.

ازدیاد

قلمه ساقه در بهار و مرداد ماه و یا در اوایل پاییز در شاسی انجام می شود.

برای مشاهده قیمت گل شمعدانی میتوانید به بخش گل آپارتمانی مراجعه نمایید

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل شمعدانی

تصویر شماره یک

تصویر شماره دو

تصویر شماره سه

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل شمعدانی”