ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل شب بو

تماس بگیرید

مشخصات گل شب بو

نام علمی : Matthiola incana

نام انگلیسی : Stock

نام خانواده : Brassicaceae

گل های شب بو دارای گونه های یکساله و چندساله است.گونه M . incana در گلکاری استفاده می شود.

زمان گلدهی : بسته به زمان و محل کاشت بذر می‌توان در هر فصلی از سال آن را به گل نشاند ولی زمان گلدهی اصلی آن اواخر اسفند تا اواسط فصل بهار است.

ازدیاد : به منظور استفاده از گل در اوایل فروردین ماه بذور را اواخر تابستان و یا اواخر پائیز می کارند. در مناطقی که دارای تابستان خنک هستند می‌توان بذر شب‌بو را اوایل بهار در خزانه کاشت که گلها اوایل تابستان تا اوایل پائیز مرتباً ظاهر می‌شوند.

فاصله کاشت : برای نوع پاکوتاه ۲۰ ـ ۱۵ سانتیمتر یعنی حدود ۴۰ بوته در هر متر مربع و برای نوع پا بلند ۳۰ ـ ۲۵ سانتیمتر یعنی حدود ۲۵ بوته در هر متر مربع مناسب است.

نیازهای زیست‌محیطی :

برای گلدهی مناسب باید در محلی که دارای آفتاب کامل، خاک حاصلخیزو مرطوب با زهکشی خوب و هوای خنک باشد کاشته شود. نسبت به سرما نیمه مقاوم بوده و تا دمای ۵ ـ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند.

این گیاه اگر هنگام رشد، قبل از گلدهی بیش از ۶ ساعت در هر روز در دمای بالاتر از ۱۸ درجه سانتیگراد قرار گیرد گل نخواهد داد. بهترین دمای شب هنگام برای گلدهی بهتر آن ۴ ـ ۲ درجه سانتیگراد است.

دانه شب بو دارای روغنی است به مقدار زیاد که شامل اسیدهای : «اروسیک» و «لینولئیک» و «لینولنیک» می‌باشد. سابقاً در پزشکی این گیاه را در مورد سقط جنین بکار می‌بردند.

روش تکثیر گل شب بو

انواع یکساله ی آن با کاشت بذر و انواع چند ساله با نشا کاری تکثیر می یابند.بذر هارا اواسط تابستان در خزانه کشت نموده و هنگام پاییز نشاها را به گلدان منتقل نمایید و درون گلخانه نگهداری کنید تا آنهارا اوایل بهار در زمین اصلی بکارید.

پرورش گل شب بو

گل های معطر بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند,گل ها دوام زیادی دارند,عطر گل ها در شب به حداکثر میرسد,نسبت به گرما حساس بوده و احتمال از بین رفتن گیاه زیاد می شود,دارای رشد متوسطی است, انواع پاکوتاه آن به شب بوی مجلسی معروف می باشد.

کود

نوع خاک

مخلوط خاک باغچه به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب

فصل گل

اواسط تابستان تا اوایل پاییز

آبیاری

خاک خشک تا مرطوب

منشا

اروپا

ارتفاع: 50cm   پهنا: 30cm

قیمت گل شب بو

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن سفارش گل شب بو به صورت تک شاخه نیز امکان پذیر است..

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل شب بو

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره 4

عکس شماره 5

شما می توانید جهت خرید دسته گل های شب بو  و یا سبد گل و تاج گل از گلفروشی رضوان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

گل شب بو

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل شب بو”

دسته: