ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل سانسوریا

تماس بگیرید

مشخصات گل آپارتمانی سانسوریا

نام علمی: Sansevieria trifasciata

نام انگلیسی: Liliaceae

نام خانواده: Sansevieria

گل سانسوریا ( زبان مادر شوهر یا شمشیری ) شامل 60 گونه از گیاهان چند ساله همیشه سبز است. گونه ای از این جنس که دارای برگ های بسیار زیبا می باشد که به عنوان گیاه آپارتمانی پرورش داده می شوند.نام این نوع از گل سانسوریا S. trifasciata است که به دلیل کناره های تیز برگ های آن در انگلیسی Mother in law tongue یا همان زبان مادر شوهر نامیده میشود.

بومی غرب آفریقا می باشد.ارتفاع آن در حدود 45 سانتی متر با برگ های مستقیم و شمشیر شکل که معمولا طول آن به 45 سانتی متر در گلدان میرسد ولی در طبیعت ممکن است به بیش از یک متر برسد. برگ ها سبز تیره با رگه های نوار مانند ، عرضی خاکستری است. در گونه S. t. Var. lauretii حاشیه برگ ها کرم- زرد رنگ می باشد.

گونه دیگر آن به نام S. t. Var. lauretti بومی نواحی استوایی غرب افریقا است. ارتفاع آن به 15 سانتی متر میرسد. برگ های آن تخم مرغی شکل مثلثی که در حدود 12 سانتی متر طول و 5 تا 6 سانتی متر عرض دارد. رنگ برگ ها سبز تیره با نوار های عرضی خاکستری و زرد می باشد که بطور روزت بر روی گیاه قرار میگیرند.

در این گیاهان آب زیاد موجب پوسیدگی انتهای برگ می شود.در حرارتی در حدود 16 درجه سانتی گراد در تمام طول سال برای آن بسیار مناسب است.

لطفا برای سفارش با گل فروشی تماس بگیرید

تکثیر و ازدیاد گل سانسوریا

تقسیم پاجوش با قلمه برگ در فصل تابستان انجام می پذیرد ، قلمه برگی را با قطعه قطعه کردن برگ ها به طول 8 تا 12 سانتی متر و قرار دادن قسمتی از آن در بستر ازدیاد در حرارت 21 درجه سانتی گراد ریشه دار می کنند. گونه Laurentii را فقط به وسیله پاجوش های حاصل شده از گیاه مادر تکثیر می کنند زیرا قلمه برگ فقط ایجاد گیاهی می کند که دارای برگ های سبز بوده و فاقد رنگ کرم و زرد در حاشیه می باشند.

نکات پرورش گل سانسوریا

–          برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند

–          هر سه هفته یکبار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد

–          نیاز چندانی به تعویض گلدان ندارد

–          تغذیه زیاد باعث از بین رفتن برگ ها می شود

–          نسبت به سرما حساس می باشد

–          رشد کندی دارد

–          در برابر شرایط سخت محیطی مقاومت خوبی دارد

خاک مناسب گل سانسوریا

مخلوط خاکبرگ ، ماسه ، شن ، شن و مقدار بسیار کمی گچ

کود

3گرم در لیتر هر هفته یک بار از فروردین تا مهر ماه

آبیاری

نیاز به خاک خشک تا کمی مرطوب دارد زیرا به آبیاری زیاد حساس می باشد.

خواص گل سانسوریا

برای استفاده در منزل بسیار مناسب است زیرا این گیاه توانایی پاکسازی هوا را دارد.سانسوریا این قابلیت را دارد تا گازهای آلوده و سموم موجود در هوا مانند تولوئن را تصفیه کند.روانشناسان توصیه کرده اند این گیاه در اتاق خواب استفاده شود تا در هنگام استراحت با تصفیه هوا خواب آسوده تری داشته باشید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل سانسوریا”