ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل آنتوریوم

تماس بگیرید

برای اطلاع از قیمت و موجودی کالا لطفا با شماره 09102188112 تماس بگیرید…

مشخصات گل آنتوریوم

گل آنتوریوم

  • نام علمی : Anthurium andreanum
  • نام انگلیسی : Flamingo Flower
  • نام خانواده : Araceae

آنتوریوم

گل آنتوریوم که به نام های گیاه فلامینگو یا گیاه دم خوک نیز نامیده می شود، گیاه گرمسیری زیبایی است که در سال 1829 وسیله طبیعی دانی به نام اسکات شناسایی گردید. آنتوریوم شامل دو گروه مجزا از هم است. یکی گونه های گلدار است که به خاطر اسپات ( Spathe : اسپات براکته بزرگ و برگ مانند نازک و غشایی است که پوشش کاملی برای برخی گل آذین ها به وجود میاورد مانند گل شیپوری ) های جالبشان و دیگری گونه های برگی است که به خاطر برگ های باشکوه و زیبایشان معروفیت دارند.

آنتوریوم

الف – گونه های گلدار 

1 – آندره آنوم ( A .andreanum ) : برگ ها 20 سانتی متر طول دارند. اسپات ها معمولا به رنگ قرمز روشن هستند و گل هایشان در اوایل فصل بهار ظاهر می گردد.

2 – شرزریانوم ( A .scherzerianum ) : این گونه را به راحتی میتوان در باغچه نگهداری نمود و معمولا گل فراوانی تولید میکند,اسپات هایش طویل و به رنگ های گوناگون و گل آن سنبله مارپیچی است.

آنتوریوم

ب – گونه های برگی 

1 – کریستالیونوم ( A.crystalliunum ) : دارای برگ های نقره ای سفید رگه دار به طول در حدود 30 سانتی متر و به عرض 20 – 30 سانتی متر و یک اسپات بنفش متمایل به سبز با عطر خوشبو می باشد.

2 – وی چی ( A.veitchii ) : از جالب ترین و نادر ترین گونه ها است. برگ هایش گاهی اوقات تا یک متر طول و 50 سانتی متر عرض می رسد و دارای رگه ها و چین های زیادی می باشد. 

آنتوریوم

روش تکثیر گل آنتوریوم

این گیاه با قلمه گیری ، تقسیم بوته و کاشت بذر تکثیر می یابد. بهترین زمان تقسیم ریشه اواسط بهار می باشد. برای این کار ابتدا خاک را خیس نموده و پس از جدا نمودن گیاه ریشه های بیمار و صدمه دیده را حذف کنید. ریشه های نا به جای تولید شده بر روی ساقه را از زیر ریشه قطع نموده و جداگانه بکارید.

آنتوریوم

پروش گل آنتوریوم

شاخ و برگ جذاب به علاوه ی گل های زیبا بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند. برای تغذیه می توان هر دو هفته یک بار از کودهای مایع استفاده نمود. برگ های مخملی آن در گل آرایی جایگاه ویژه ای دارد.

آنتوریوم

ازدیاد

به وسیله ی پاجوش های کوچکی که در اطراف پایه ما بیرون می آیند زیاد می شود و این تقسیم بوته در بهار انجام می شود. گاهی روی ساقه ها ریشه های نا به جا بیرون می آید که زیر آن را قطع کرده و جداگانه در گلدان می گذارند یا ساقه ها را خرد کرده و قلمه می زنند. ( البته بعد از اینکه پایه ما 4 یا 5 ساله شد و ساقه ها به اندازه کافی طویل شدند ).

آنتوریوم

کوددهی

2 گرم در لیتر هر 3 هفته یک بار از اسفند تا آذر ماه ( بهتر است در فواصل کود دهی از کود های آلی نیز استفاده شود ) 

آنتوریوم

نوع خاک

خاک گلدان آنتوریوم عبارت از پیت ماس با کمی ماسه آنتوریوم است و رطوبت محیطی را می پسندد. حرارت 15 تا 20 درجه سانتی گراد بهترین و مناسب ترین درجه حرارت برای گل دادن می باشد و در حرارت های 10 تا 25 درجه ساقه گل ها کوتاه مانده و در حرارت 10 درجه تعدادی از گل ها باز نمی شود.

آنتوریوم

فصل گلدهی

آنتوریوم بسته به روشنایی و درجه حرارت معمولا در اواخر زمستان گل می دهد.

آنتوریوم

آبیاری

خاک مرطوب

آنتوریوم

قیمت گل آنتوریوم

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است ولیکن برای اطلاع از قیمت، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند… شما می توانید این گل زیبا را برای تزیین و گل آرایی انواع دسته گل ، تاج گل ، سبد گل رومیزی و یا سبد گل و … سفارش دهید.

 

جهت ثبت سفارش و خرید گل آنتوریوم می توانید با شماره های زیر در تماس باشید…

09124188112

09102188112

 

نکات مورد توجه جهت سفارش گل آنتوریوم

 

جهت خرید گل طبیعی می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا اینکه با شماره گل فروشی تماس بگیرید. در خرید اینترنتی اطلاعات فاکتور به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت عضویت در سایت, شما می توانید از بن های تخفیف در خرید های بعدی گل استفاده نمایید. در ضمن گل فروشی رضوان در مناسبت ها تخفیفات ویژه ای را برای اعضای خود در نظر می گیرد.

شما می توانید بر اساس نیاز از گل های مختلف نیز برای سفارش سازی کار خود استفاده نمایید. برای تغییر در مشخصات سفارش خود ابتدا با ما تماس بگیرید تا از موجود بودن گل مورد نظر و رنگ آن اطمینان حاصل نمایید و سپس با ذکر نام گل و رنگ آن در توضیحات سفارش، همکاران ما سفارش گل را مطابق توضیحات تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که تغییرات در انواع گل، بنا به نوع گل ممکن است باعث تغییر در قیمت سفارش شما شود.

تمامی سفارشات گل ها توسط حمل کنندگان متخصص ارسال می گردند.

 

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل آنتوریوم”

دسته:

فیلتر محصولات

بعد از تعیین، منو را ببندید

نوع تاج گل

نوع تاج گل

جنس پایه

جنس پایه

ارتفاع

ارتفاع

نوع گل

نوع گل

تعیین بازه قیمت