ثبت سفارش تلفنی و فوری : 09124188112 - 09102188112

گل داوودی

تماس بگیرید

مشخصات گل داوودی

نام علمی :Chrysanthemum morifolium

نام انگلیسی : Chrysanthemum

نام خانواده : Asteraceae

این جنس دارای 200 گونه از گیاهان یکساله , چند ساله علفی گلخانه ای می باشد. گونه های مختلف این گیاه را برای حاشیه باغ ها,باغ های سنگی , گلخانه ها و آپارتمان ها پرورش می دهند. از گونه مورد نظر نیز به عنوان گیاه آپارتمانی استفاده می کنند. قسمت تحتانی ساقه این گیاه تقریبا خشبی می باشد و برگ های آن سبز تیره است.گل آذین آن کلاپرک,گلچه های کناری زبانه ای و گلچه های میانی لوله ای می باشند.گل ها در واریته های مختلف دارای رنگ ها متفاوت هستند.

گل داودی از نظر فتوپریودیسم از گیاهان روز کوتاه محسوب می شوندباغبانان با استفاده از این موضوع برای گل کردن,گیاه را علاوه بر شب مدتی از روز را در تاریکی قرار میدهند.و به این ترتیب طور روشنایی را در شبانه روز کوتاه می کنند.بر عکس برای جلوگری و یا عقب انداختن از گل دادن گیاه کافی است در شب, مدتی به گیاه نور دهیم. بنا براین با محاسبه دقیق طول مدت روز می توان دقیقا گیاه را در زمان دلخواه به گل برد.

 

 

 

روش تکثیر گل داوودی

این گیاه با تقسیم و قلمه گیری تکثیر می یابد. بهتر است برای قلمه گیری از شاخه های جانبی که قوی ترند استفاده کنید. برای تقسیم میتوان بوته را به بخش های کوچکتر تقسیم نمود. و یا پا جوش های جوان را از بوته جدا کرد.

 

پرورش گل داوودی

گل ها و برگ های معطر بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهند, در هفته ی اول رشد نیاز زیادی به کود دهی از ته دارد,برای درشت شدن گل ها بایدبه غیر از 3 تا 4 شاخه بقیه ی شاخه های بوته را حذف نمایید و روی هر شاخه نیز یک غنچه بگذارید, معروف ترین گل بریده ی دنیا محسوب می شود.

ازدیاد

قلمه علفی در بهار به طول 5 تا 8 سانتی متر در حرارت 15 درجه سانتی گراد.

 

کود 

احتیاج ندارد پس از اتمام گل به دور انداخته می شود.

نوع خاک

مخلوطی از خاک باغچه ,کود دامی و خاک جنگلی به نسبت مساوی.

فصل گل

اوایل تابستان تا اوایل پاییز

آبیاری

خاک  مرطوب

 

قیمت گل داودی

قیمت این گل در فصول مختلف متفاوت است و لیکن سفارش گل داوودی به صورت تک شاخه نیز در گلفروشی رضوان امکان پذیر است..

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.

نمونه تصاویر گل داوودی

عکس شماره 1

 

 

عکس شماره2

 

 

عکس شماره 3

 

 

شما می توانید جهت خرید دسته گل های داودی  و یا سبد گل و تاج گل بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گل داوودی”

دسته: