فروشگاه

گلدان درختی گندمی
گلدان درختی گندمی
گلدان درختی گندمی
گلدان درختی گندمی

گلدان درختی گندمی

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گلدان درختی گندمی (سنجاقی) :

گلدان درختی گندمی ( عنکبوتی یا سنجاقی ) دارای 215 گونه متفاوت از گیاهان همیشه سبز گلخانه ای می باشد معمولا یک گونه آن بیش از بقیه گونه ها در آپارتمان ها به صورت گیاه گلدانی و آویزی پرورش داده می شود. پرورش این گیاه بسیار ساده  و دارای برگ هایی زیبا است . ارتفاع آن حدود 25 تا 30 سانتی متر می رسد. برگ های خطی  و باریک آن حدود 25 سانتی متر طول داشته و به صورت نوار های سبزی می باشد که در میان هر یک نوار سفید رنگی مشاهده می شود.در بعضی از گونه ها لبه برگ ها سفید و قسمت میانی آن سبز می باشد . در فصل تابستان این گیاه گل می دهد.گل های آن سفید و ستاره ای شکل آن قطری برابر 2/5 سانتی متر دارند.

گل گندمی را به عنوان یکی از بیخیال ترین گیاهان هم میشناسند به این دلیل که در هر محیطی و برای هر فردی که آشنایی به مراقبت از گل و گیاهان ندارد به سادگی قابل پرورش و نگهداری است و برگهای قوس دار و خوشرنگ آن ، احساس آرامش را به فضای منازل و دفاتر اداری شما هدیه میکند.گلدان گندمی ، خرید و انتخابی ایده آل برای آوردن شادی و نشاط از طبیعت به داخل محیط زندگی می باشد.


پرورش و نگهداری گندمی

دما : هوای معتدل را دوست دارد اما در دمای صفر درجه هم مقاومت میکند.

نور : بهتر است نزدیک پنجره و در مکانی نیم سایه قرار بگیرد ، تابش نور مستقیم آفتاب باعث خرابی و دراز شدن برگها میشود که ظاهری ناخوشایند به گلدان میدهد.

آبیاری : خاک مرطوب را ترجیح میدهد ، بین دو مرتبه آبیاری به گیاه اجازه استراحت بدهید.

خاک مناسب : خاک کمپوست یا مخلوطی از خاک باغچه و ماسه عالی می باشد.

تکثیر و ازدیاد : گل گندمی با تقسیم بوته و پرورش گیاهچه تکثیر پیدا میکند. بوته را می توان در تمام سال به غیر از زمستان تقسیم نمود,اما بهترین زمان برای این کار اوایل بهار می باشد.

تعویض گلدان : گیاهی است که رشد سریعی دارد و به همین دلیل هرچند وقت یکبار با توجه به حجم برگها به تعویض گلدان آن اقدام کنید.

 

نکته : گلدان گندمی از جمله گیاهان آپارتمانی است که بعنوان تصفیه کننده هوا شناخته می شود.این گیاه در مبارزه با آلاینده هایی همچون:بنزن، فرمالدئید، مونوکسید کربن و زایلن بسیار موثر است.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گلدان درختی گندمی”

Theme Settings