فروشگاه

گلدان درختی بونسای شفلرا

گلدان درختی بونسای شفلرا

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گلدان درختی بونسای شفلرا:

گلدان درختی بونسای شفلرا چیست؟ بونسای بعنوان یک هنر در سراسر دنیا شناخته می شود و لغتی به زبان ژاپنی است که “بن” (盆) به معنای سینی و “سای” (栽) به معنای کاشت است اما بطور کلی عبارتست از هنر کاشت و پرورش گیاهان به صورت مینیاتوری در گلدان. عده ای نیز عقیده دارند استفاده همزمان از هنر باغبانی و طبیعت و تفکر ذن مجموعه واژه بونسای است. این نکته را در نظر داشته باشید هر درختی که در گلدان پرورش یابد بونسای محسوب نمی شود. در این هنر سعی می شود تا نمونه ای از درخت در اندازه کوچک و مینیاتوری ، با حفظ ظاهر مشابه آن در طبیعت به وجود آورد.

با این درختان مینیاتوری زیبا دکوراسیونی خاص و شیک و پر از انرژی در محیط منازل و دفاتر اداری و شرکت خود به وجود بیاورید.گلدان درختی بونسای خرید و انتخابی عالی می باشد زیرا هم در فضاهای نورگیر و هم در فضاهای تاریک قابل نگهداری است.

درباره بونسای شفلرا :

این گیاه متعلق به منطقه تایوان و استرالیا است.اگر محیط شما کم نور است گلدان درختی بونسای شفلرا به فضای شما روح و جان می بخشد ؛ بونسای شفلرا  نماد خوش شانسی است.این گیاه مقاوم بهترین انتخاب برای افرادی می باشد که آشنایی کافی با بونسای نداشته و نگهداری بونسای برایشان دشوار است.این گیاه نیاز به رسیدگی و مراقبت مستمر و آبیاری روزانه ندارد.

 

نکات کلی نگهداری و پرورش بونسای :

نور : معمولا بیشتر اوقات سال در خارج از منازل نگهداری میشوند امّا برای مدتی که به داخل منازل منتقل می گردند ، نور دهی آنها را با انعطاف بیشتری می توان انجام داد.

آبیاری:  بسته به نوع بونسای انتخاب شده ، شرایط محیط ، نوع خاک ، اندازه گلدان و محل قرار گیری آن می توان آبیاری را بصورت مختلف از دو بار در طول روز تا یکبار در طول هفته تغییر داد و عموماً باید سطح خاک آن به عمق 1 اینچ قبل از هر آبیاری بطور کامل خشک باشد .

خاک مناسب : در گلدان‌ بونساي بافت خاك با گلدان‌های دیگر تفاوت دارد. زهكشي و توانايي نگهداري آب برای خاک این گیاه بايد زياد باشد. با توجه به گونه مورد نظر، مي‌توان مخلوطی از خاك برگ (هوموس) الك شده، رس و شن استفاده کرد.

تعویض گلدان : راز داشتن یک بونسای خوب و سالم محافظت کافی از ریشه های آن است که این مورد نیاز به تعویض منظم گلدان دارد . برای اینکار باید ریشه های دارای رشد اضافی را هرس کرد و گیاه را به خاک و ظروف جدید منتقل کرد . برای خارج کردن درخت از گلدان نباید آنرا کشید فقط کافیست با کمک ابزارهای باغبانی مانند چنگال ریشه ها را از خاک خارج کرد و تکاند و سپس آنها را به گلدان مشابهی منتقل سازید . خاک اطراف ریشه ها را می توان با فشار ملائم آب نیز تمیز کنید . برای بونسای كهنسال، گلدان‌ عميق‌تر مناسب‌تر است، توجه داشته باشید که تناسب رنگ گلدان با رنگ برگ‌ها يا ساقه در زيبايي گياه بونسای تاثير زیادی دارد.

انتخاب گیاه مناسب :

درختان همیشه سبز و خزان دار بصورت بونسای زیبایی دوچندانی دارند ، به سادگی نیز پرورش پیدا می کنند که عبارتند از چنار، ممرز، بلوط، افرا

از انواع بونساي‌هاي هميشه سبز سوزني برگ‌ ، فيكوس‌ و سيتروس‌  هستند که جذابيت اين گونه‌ها به سبز بودن آنها در فضای بسته در طول فصول پاييز و زمستان است

همچنین نگهداري از بونسای غير مثمر مثل فيكوس، برگ نو، افرا، راش راحت است.

 

 

 

 

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گلدان درختی بونسای شفلرا”

Theme Settings