فروشگاه

گل رز سفید

گل رز سفید

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گل رز سفید :

گل رز سفید گیاهی است که به خانواده رزاسه ( Rosacea ) تعلق دارد. در این خانواده حدود ۱۰۷ جنس و ۳۱۰۰ گونه وجود دارد . رزها به همراه ۲۴ خانواده دیگر در یک راسته قرار دارند و این راسته با نام راسته رز ( Rosales ) شناخته می شود . حدود ۷۰ جنس از خانواده رز به عنوان گیاهان زینتی ، خوراکی و دارویی کاربرد فراوان دارند .عمر گل های این گل بسته به نوع آن بین ۲ تا ۴ هفته می باشد .

 

نماد و معنی گل رز سفید :

گل رز سفید در کل دنیا نماد عشق پاک و خالصانه و احترام است.

معنی گل رز سفید
معنی گل رز سفید

 

رز به عنوان ملکهٔ گل ها شهرت دارد. پرورش رز تنها برای لذت بردن از زیبایی این گل نیست بلکه از این گل برای عطرسازی، تهیهٔ چای، مربا و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.در بین گل های شاخه بریده ، گلی که از همه لحاظ دارای شرایط مناسب برای نگهداری بصورت گل و گلدان است گل رز می باشد، زیرا هم عطر ملایم و دلپذیری دارد و هم ساقه آن بلند است و شکل برگ آن هم زیبا می باشد و این خصوصیات باعث شده تا خرید و سفارش گل رز برای تزیین ظروف گل بسیار باشد.

 

نگهداری از گل شاخه بریده رز :

  • هر گونه گلبرگ بد رنگي را از گل جدا کنيد.
  • هـر چـند روز یکبار، گل ها را از گلدان خود خارج کرده و سـاقـه هـای آنها را به حالت اریب تا سه سانت کـوتـاه کـنـید.
  • اگر احساس میکنید که گل رز شما در حال پلاسیده شدن است، مي توانيد مجدداً آنها را تر و تازه و شاداب کنيد. به اين صورت که در حدود 5 سانتي متر از انتهاي ساقه ي آنرا کوتاه کرده و سپس ظرفشويي را از آب پر کرده و تمام گياه را در آن فرو ببريد، اجازه دهيد که گلبرگ ها براي 20 تا 60 دقيقه آب جذب کنند و بعد آنها را دو مرتبه داخل گلدان گل قرار دهيد.
  • گل هاي رز در جاي خنک عمر بيشتري خواهند داشت اما اگر مي خواهيد غنچه هاي آن زودتر باز شوند، گل ها را به طور موقتي در جاي گرمتری قرار دهيد.

 

 

فصل گل دهی رز

فصول گل دهی بهار,تابستان,پاییز است.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گل رز سفید”

Theme Settings