فروشگاه

گل زنبق

گل زنبق

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

بازنگری سریع

عمر گل شاخه بریده : 5 الی 7 روز

توضیحات

مشخصات گل زنبق :

گل زنبق دارای 300 گونه بوده و گیاهی چند ساله است که بعضی از انواع آن دارای پیاز (Bulb) و برخی ریزوم دار (Rhizome) هستند و فقط دوگونه از آن دارای ساقه کوتاه و گل های زیبایی هستند که جهت تزیین و گل آرایی استفاده میشوند. گل زنبق 6 عدد گلپوش به همراه سه عدد گلبرگ زیبا دارد که به صورت ایستاده قرار میگیرند.همچنین سه عدد کاسبرگ دارد که آویز نام دارند.زنبق به طور متوسط تا ارتفاع ​​20 تا 50 سانتی متر رشد میکند. این گیاه در خوشه تحمل داشتن دو گل با حدود 8 سانتی متر پهنا، با برگ های باریک در حدود 5 تا 15 میلی متر عرض و 35-70 سانتی متر طول را دارد.دارای گل های معطر و طیف رنگ متفاوت و کم نظیری از بنفش تا آبی میباشند. شروع دوره گل دهی زنبق از اوایل خرداد است.

گل های زیبای زنبق که بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند,به عنوان گل شاخه بریده برای دسته گل و سبد گل و گلدان مصرف زیادی دارند

زنبق دارای ظاهری خاص و باشکوه است که شکوفه های آبی رنگ این گل در کنار لاله و سوسن از جذابیت خاصی برخوردار می شوند و برای نگهداری در گلدان انتخابی عالی هستند. در گلدان گل ، حدود 5 الی 7 روز عمر می کنند.با خرید گل و گلدان ، آرامش و نشاط را به خود و محیط اطرافتان هدیه دهید.

 

نماد و معنی گل زنبق :

گل زنبق در بین مردم و فرهنگ های مختلف معانی گوناگون دارد اما رایج ترین نماد های آن ایمان ، امید و شجاعت می باشد و نشانه ای از شکوه و مجلل بودن است.

 

نگهداری از گل زنبق شاخه بریده :

  • این گل دارای شکوفه های متعدد بسیار کوچکی می باشد که به مرور زمان در حد 2 الی 3 روز باز و شکوفا خواهند شد.
  • هر چند عمر گل شاخه بریده آن کوتاه است اما به گلدان ها زیبایی و جذابیت خاصی می بخشند.
  •  آب را تا بالاترین حد گلدان بریزید و سعی کنید آب گلدان را تمیز نگه دارید تا از ایجاد باکتری در آن جلوگیری کنید.
  • بهتر است برای ماندگاری بیشتر به دور از تابش نور مستقیم آفتاب باشند.

 

 

 

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گل زنبق”

Theme Settings