فروشگاه

گل گلایل قرمز

گل گلایل قرمز

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گل گلایل قرمز :

گل گلایل قرمز (یا گلایول ) از دسته Iridaceae است و از جنس Gladiolus که در انگلیسی به طور مخفف Glads و از خانواده زنبق ها می باشد.گلی دارای پیاز است. (در فارسی این نوع پیاز به نام «پداژه» خوانده میشود.)
گلایل به عنوان گیاه شاخه بریده از دیرباز در سراسر جهان مشهور بوده و مورد قبول واقع شده‌است. دو نوع عمده از گلایل کشت میشود که نوع استاندارد از یک پیاز یک شاخه با حدود 30 گل (گل آذین: سنبله) تولید میکند و نوع مینیاتور آن ممکن است از پیاز چند شاخه گل دهنده با طول و تعداد گل کمتر تولید بکند. در آمریکا بیشترین تولید این گیاه در ایالات فلوریدا، کالیفرنیا و میشیگان است و در ایران درشهرهای محلات و دزفول بیشترین مقدار آن کشت میشود.

تنوع رنگ در گلایل زیاد است و به جز آبی و سبز (واقعی) رنگهای دیگر مانند سفید ، زرد ، صورتی ، قرمز و بنفش در گلایل ها دیده میشود. (رنگهای آبی و سبز را به وسیله گذاشتن گلایل سفید در محلول رنگ غذایی و آب در گلفروشی ها تولید میکنند.) با توجه به تنوع آب و هوای ایران امکان تولید گل گلایل در سراسر سال وجود دارد.
علاوه بر گلها که بصورت گل شاخه بریده برای استفاده بصورت دسته گل و تاج گل و نگهداری در گلدان  بصورت گل و گلدان محبوب و رایج است. برگ های گلایل نیز در گل آرایی به وفور استفاده میشوند.عمر گل شاخه بریده گلایل 5 الی 10 روز درون آب است.با خرید گل و گلدان عشق و زیبایی را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

نما و معنی گل گلایل :

گل گلایل در سراسر دنیا نماد قدرت ، وفاداری  ، صداقت و پاکی است.

نگهداری از گل شاخه بریده گلایل :

  • هر 2-3 روز یکبار انتهای ساقه آن را به شکل اریب قطع کنید سپس آن را درون آب بگذارید .
  • آب درون گلدان را تمیز نگه دارید و مکمل را به آن اضافه کرده و سپس گل ها را در داخل آن قرار دهید.کثیفی آب می تواند باعث تشدید رشد باکتری ها در گلدان گل  شده و عمر گل ها را کاهش دهد.
  • بهتر است بطور مستقیم در زیر تابش نور خورشید گرما و سرمای شدید قرار نگیرند.

پیشنهاد: اگر در مورد نحوه نگهداری گل های شاخه بریده اطلاعات بیشتر لازم دارید به وبلاگ مراجعه کنید.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گل گلایل قرمز”

Theme Settings