فروشگاه

گل فریزیا صورتی

گل فریزیا صورتی

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

بازنگری سریع

عمر گل شاخه بریده : 5 الی 10 روز

فصل گل : از اسفند  تا خرداد ماه

توضیحات

مشخصات گل فریزیا صورتی :

گل فریزیا صورتی (فرزیا یا فریسیا هم نامیده می شود) متعلق به منطقه آفریقای جنوبی می باشد. گلی بی نهایت زیبا و معطر و حساس به سرما است. دارای برگ های دراز و به رنگ سبز روشن است و از وسط برگ های آن ساقه هایی گل دهنده خارج شده اند که هر ساقه در انتهای خود حدود 4 تا 8 عدد گل زیبا و ظریفی تولید میکند که بصورت افقی ردیف شده و رنگ های متنوعی نظیر صورتی ، زرد ، بنفش و قرمز و سفید دارند.

گل فریزیا به علت ظاهر بسیار زیبا و خاص خود و داشتن بوی خوشی که محیط اطراف خود را عطرآگین میکند محبوب و دوس داشتنی است و  خرید گل فریزیا معمولا به عنوان گل شاخه بریده برای دسته گل و نگهداری به صورت گل و گلدان  انجام می شود.اگر گل شاخه بریده فریزیا در شرایط مطلوب نگهداری شود 5 تا 10 روز عمر میکند.

نماد و معنی گل فریزیا :

گل فریزیا دارای معانی مختلف و زیبایی است که شکوفه های گلدار آن در کل دنیا نماد اعتماد ، دوستی ، عزیز بودن و بی گناهی می باشد.

نگهداری از گل فریزیا شاخه بریده :

  • گلدان گل را تمیز نگه دارید ، این کار باعث میشود از گندیدن آب و یا رشد قارچ ها جلوگیری کنید.
  • هر چند روز یکبار، گل ها را از گلدان خود خارج کرده و ساقه های آنها را کوتاه کنید،سعی کنید به ساقه گل فشار وارد نکنید.
  • گل فریزیا قرار گرفتن در آب درون گلدون که به دمای اتاق نزدیک باشد را ترجیح می دهد.
  • شکوفه های این گیاه مانند دندانه های شانه در امتداد یکدیگر قرار گرفته و بصورت ردیفی هستند. زمانی که شکوفه ها روزهای اول زندگی خود را طی می کنند و پیر می شوند، بهتر است آنها را از ساقه جدا کنید تا گل جذابیت و زیبایی خود را حفظ کند.

 

پیشنهاد: اگر در مورد نحوه نگهداری گل های شاخه بریده اطلاعات بیشتر لازم دارید به وبلاگ مراجعه کنید.

 

 

 

Theme Settings