فروشگاه

گل نرگس

گل نرگس

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

توضیحات

مشخصات گل نرگس :

گل نرگس حدود 60 گونه متفاوت دارد که تعدادی از آنها متعلق به کشور ایران بوده و بعضی دیگر بومی اروپا و غرب آسیا هستند. نرگس شیراز،نرگس شهلا، نرگس مسکین از سال ها پیش مورد توجه ایرانیان بوده و پرورش نگهداری آنها در زمین و بصورت گلدان گل یا گل و گلدان بسیار رایج می باشد.

نرگس دارای پیازی نسبتاً درشت و از نوع ورقه ای است و برگ های آن دراز و کشیده ، باریک، استوانه ای یا نیم استوانه ای، که از وسط آنها معمولاً یک ساقه گل دهنده خارج می گردد که به یک یا تعدادی گل (20-2 عدد)ختم می شود. گل ها به رنگ سفید، کرم، زرد بوده و در وسط آن پیاله ای به نام تاج گل به شکل های مختلف دیده می شود. تاج گل ممکن است به رنگ سفید،زرد یا نارنجی باشد. گل های نرگس معمولا در فروردین ماه ظاهر می شوند.

ترشح ماده ای به نام موکوس از قسمت دمگل نرگس برای گل های دیگر مانند لاله ، میخک و فریزیا ضرر دارد و بهتر است داخل یک گلدان قرار نگیرند تا بیشتر عمر کنند پس در هنگام سفارش یا خرید دقت کنید.در گل آرایی های جدید دیده می شود که گل نرگس را همراه با پیاز و ریشه آن تزئین می کنند. به این منظور گل روی ریشه ها را با آب شسته و میتوان از کلیه ی گیاه از قسمت ریشه  تا ساقه و برگ و گل لذت برد.

با خرید گل زیبای نرگس شادی و طراوت را مهمان محیط منزل و کار خود کنید.

 

نماد و معنی گل نرگس :

بطور کلی گل نرگس نشانه ای از آغازی نو ، تولد دوباره و آمدن بهار است اما در کل دنیا نماد های دیگری مانند خلاقیت ، خاطرات گذشته و بخشش هم دارد.

 

نگهداری از گل نرگس شاخه بریده :

گل شاخه بریده نرگس در گلدانی که آب کم عمق داشته باشد می تواند عمر بسیار درازی را طی کند؛ به ویژه اگر ساقه های آن را به طور مکرر بصورت اریب کوتاه کرده و آب داخل گلدان را عوض کنید و غذای مکمل به آن اضافه نمایید.

هر دو تا سه روز یکبار تنها در نیمی از گلدان آب بریزید.

زمانیکه ساقه های نرگس را کوتاه می کنید ، پوسته های آن از خود نوعی شیره در داخل آب ترشح می کنند که عمر سایر گل ها را کوتاه می کنند. برای جلوگیری از این مشکل می توانید پس از برش ساقه ها برای مدت 12 ساعت آنها را در یک گلدان مجزا قرار داده و سپس با گل های دیگر در یک گلدان قرار دهید.

 

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گل نرگس”

Theme Settings