فروشگاه

گل میخک هلویی
گل میخک هلویی
گل میخک هلویی
گل میخک هلویی

گل میخک هلویی

0 نقد و بررسی
موجود در انبار

بازنگری سریع

گل میخک شاخه بریده

رنگ : هلویی

ماندگاری : 10 الی 14 روز

نماد
: گل میخک در کل دنیا بیشتر نشانه ای از افتخار ، عشق ، برتری و جذابیت می‌باشد.

توضیحات

مشخصات گل میخک هلویی :

گل میخک هلویی گیاهی علفی و بوته‌ای است و گاهی با انشعابات و شاخه‌های فشرده بوته‌های بالشتکی یا کوسنی شکل را تشکیل می‌دهد. برگهایی ساده ، بدون دندانه ، باریک ، کشیده دارند. در گیاهان این تیره برگها معمولا فاقد دمبرگ هستند و در قاعده بهم متصل شده و ساقه در محل اتصال آنها متورم و برجسته می‌شود. گل آذین آن عموما گرزن دوسویه با گلهای نرماده ، گاهی نیز تک جنس و یا پلی‌گام هستند. گل میخک دارای عطر و بویی خاص می باشد و عمر گلدانی طولانی دارد و به دلیل همین ویژگی ها بیشتر به عنوان گل شاخه بریده مشهور بوده و استفاده می شود.

شاخه های باطراوت گل میخک ، خرید و انتخابی شاداب و سرزنده برای چیدمان هر دسته گل و داخل هر گلدان است. بسته به رنگی که شما انتخاب کنید، گل میخک هلویی ، میخک قرمز ، میخک سفید و… می تواند به عنوان نمادی از دوستی، عشق و … باشد.

 

نگهداری از گل میخک شاخه بریده :

  • گل میخک به گاز طبیعی اتیلن که می تواند از طریق میوه، سبزی، و گل های پژمرده آزاد شود، حساسیت نشان میدهد. (این گاز برای انسان و حیوان مضر نمی باشد). برای ماندگاری بیشتر این گل ها را به دور از منابع تولید اتیلن نگهداری کنید.
  • میخک میتواند عمری در حدود 7 تا 14 روز داشته باشد.
  • برای ترمیم گل نیاز است ساقه را برش بدهید.این کار را از بالای یکی از گره هایی که بر روی ساقه ایجاد شده است انجام دهید. این کار به گیاه اجازه می دهد تا آب را در حد نیاز خود از ساقه بالا بکشد.

 

پرورش و ازدیاد گل میخک :

گل میخک با روش های گوناگون مانند بذر ، قلمه ، تقسیم بوته و خواباندن پرورش و ازدیاد می یابد، اما معمولا روش قلمه مرسوم است.

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “گل میخک هلویی”

Theme Settings