• گل حسن یوسف

مشخصات گیاه حسن یوسف

نام علمی:  Coleus blumei

نام انگلیسی: Cleus

نام خانواده:Labiatae

 

گل حسن یوسف دارای 150 گونه از گیاهان همیشه سبز یا دائمی می باشد. معمولا گونه های مورد نظر هیبرید هایی هستند که به عنوان گل آپارتمانی استفاده می شود و همگی از C.blumei حاصل شده اند.این گونه بومی جاوا بوده است و ارتفاع آن به بیش از 40 سانتی متر و گسترش آن نیز به بیش از 25 سانتی متر میرسد. این گیاه گرچه دائمی است ولی هنگام فصول سرد اگر خارج از گلخانه یا آپارتمان نگهداری شوند از بین خواهند رفت. برگ های زیبای آن به رنگ های مخلوط قرمز ، سفید ، سبز ، زرد و قهوه ای دیده میشود.برای اینک یک گیاه بوته ای از این گونه به دست آوریم گل های کوچک و آبی رنگ آن را باید هنگام ظهور قطع کرد.این گونه گیاه دارای کولتیوارهای بسیاری است که هرکدام دارای برگ هایی به رنگ های متنوع یا مخلوطی از رنگ های مختلف می باشد.


روش تکثیر گیاه حسن یوسف:

گیاه حسن یوسف با کاشت بذر و قلمه گیری تمثیر میابد. از ساقه های جوانی که در اوایل اسفند بر روی ریشه ها به وجود می آید می توان قلمه تهیه کرد.از ساقه های اصلی نیز در تابستان و پاییز میتوان قلمه گرفت. قلمه ها در آب خیلی زود ریشه می دهند.

پرورش گیاه حسن یوسف:

برگ ها و در بعضی مواقع گل ها بخش زینتی گیاه حسن یوسف را تشکیل می دهند.هر دو هفته یک بار نیاز به تغذیه با کود از ته دارد.چون برگ ها به سمت نور ختم می شوند گیاه را دائماً باید چرخاند. دارای رشد سریعی است. برای انبوه شدن آن سرشاخه ها را مرتب قطع نمایید.

 

خاک مناسب گل حسن یوسف

خاک مناسب حسن یوسف مخلوط خاک باغچه به همراه خاکبرگ و ماسه است

کود

3گرم در لیتر هر دو هفته یکبار از فروردین تا مهرماه کافی می باشد.

آبیاری

خاک مرطوب

ازدیاد

کاشت بذر حسن یوسف در گلخانه از اواسط زمستان تا اوایل بهار ادامه دارد و قلمه ساقه به طول 8 سانتی متر از شاخه های بدون گل از اوایل تا اواخر تابستان در حرارت 18-16 درجه سانتی گراد برای ریشه زایی انجام می گیرد.قیمت گل حسن یوسف

 برای مشاهده قیمت گل حسن یوسف می توانید به بخش گل آپارتمانی مراجعه نمایید.

*جهت آشنایی با مشخصات انواع گل و گیاه و مطالب مرتبط می توانید به وبلاگ گل فروشی رضوان به آدرس: www.blog.rezvanflower.ir مراجعه نمایید.


نمونه تصاویر گل حسن یوسف

عکس شماره یک


عکس شماره دو


عکس شماره سهنوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

گل حسن یوسف

  • 0تومان


برچسب ها: گل حسن یوسف